Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Starosta přivítal děti a všem popřál bezproblémový návrat k prezenční výuce
Starosta David Vodrážka osobně přivítal děti v Základní škole Trávníčkova

Starosta přivítal děti a všem popřál bezproblémový návrat k prezenční výuce

Do základních škol Prahy 13 se letos poprvé vrací žáci do školních lavic, radnice školy i školky vybavila respirátory a dezinfekčními přístroji a zajistila doručení povinných testů.

Starosta David Vodrážka osobně přivítal děti v Základní škole Trávníčkova a všem popřál především pevné zdraví a bezproblémový návrat k prezenční výuce.

„V naší městské části máme deset základních škol a dnes se vrací do lavic přibližně čtyři tisíce dětí v rotačním systému, také mateřinky ožijí předškoláky. Do všech školských zařízení jsme již před časem dodali tisíce respirátorů a dezinfekční přístroje včetně náplní, abychom dětem i zaměstnancům zajistili v největší možné míře nezbytnou ochranu. Abychom školkám i školám ulevili s přípravami zahájení a organizací výuky, převzali jsme minulý týden také distribuci testovacích sad z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Přeji všem především zdraví a radost z návratu do tříd a doufám, že se postupně budou vracet i další ročníky,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Chtěla bych pracovníkům všech škol i školek skutečně upřímně poděkovat za ohromné nasazení při bezesporu náročné přípravě otevření škol. Vždyť na vše měli jen necelé tři pracovní dny,“ zdůrazňuje místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková. „Věříme, že jde o první významný krok k tolik žádoucímu návratu společnosti k běžnému způsobu života.“

Žáci se budou ve škole dvakrát týdně testovat neinvazivními antigenními testy. Testování umožní bezpečné prezenční vzdělávání ve školách a tolik potřebný kontakt dětí s vrstevníky a pedagogy.


Pohybové stezky v Praze 6

12. května 2021 v 10:49

Celkem 3 Pohybové stezky s Trenéry ve škole. První již tuto sobotu 15. května v 9 hodin v Divoké Šárce.

Praha 6 přispívá dětem na letní aktivity

11. května 2021 v 09:16

V Praze 6 odstartoval letošní ročník programu „Šestka táborová“, v rámci kterého mohou rodiče dětí z městské části žádat o příspěvek na letní volnočasovou činnost.

Přednáška: Jak zvládat covidový a postcovidový stres v souvislosti s výchovou dětí

9. května 2021 v 11:45

Mateřská škola Wonderland a Realizační tým MAP vzdělávání II pro Prahu 11 zvou rodiče a veřejnost na on-line setkání 12. května od 17:30 hodin.

Toulání s dětmi Prahou 15. Audioknihu si můžete zdarma stáhnout

8. května 2021 v 11:38

K vytvoření audioknihy vedla snaha patnácté městské části o to, aby se dostala knížka i k dětem nevidomým, které si ji sami nemohou přečíst.

Na distanční vyučování nebyli připraveni žáci ani školy. Pro „děti ulice“ je katastrofou

7. května 2021 v 10:42

Pandemie koronaviru zastihla české školství nepřipravené. Z výzkumu České školní inspekce vyplývá, že s nedostatečnou technikou a zázemím k distanční výuce se nepotýkali v první řadě žáci, ale samotné školy.

Na Desítce budou webináře pro učitele

6. května 2021 v 15:36

Praha 10 reaguje na návrat dětí a žáků do škol. U některých z nich se může výrazně projevit předchozí výpadek v prezenčním vzdělávání, což klade velké nároky na učitele. Radnice pro ně proto, ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou pro Prahu 10 a s Centrem rodinné terapie Horizont,...

Praha 4 pokračuje v šetrnějším testování žáků

5. května 2021 v 11:20

Praha 4 připravila ve spolupráci se společností Pronatal zkušební testování žáků výrazně šetrnější metodou, tedy stěrem z úst. Toto testování se týká dětí, které špatně snášejí stěr z nosu.

Praha 5: Aktivní město pokračuje i letos

3. května 2021 v 18:53

V Praze 5 pokračuje i v letošním roce projekt Aktivní město, kterým radnice přispívá na příměstské tábory, sportovní soustředění a kempy. Příspěvek je 1000 korun na jedno dítě do 18 let.

Ze sídliště do přírody. Výlet pro děti a rodiče

3. května 2021 ve 13:30

Na výlet, který sice začíná uprostřed sídliště, ale po pár minutách vás přivede do krásné přírody, zve Praha 13, která jej připravila společně se společností Velká dobrodružství. Účast je zdarma. 

Online speciální multimediální show věnovaná večerníčku Krysáci

2. května 2021 ve 14:55

Kapela Už jsme doma i divadlo Buchty a Loutky mají za sebou i v této  době, kdy se nemohou konat s živým publikem koncerty ani divadelní představení, již několik vystoupení, kterými bavili prostřednictvím přímých přenosů na internetu své fanoušky z celého světa. Nyní společně v neděli 2. května od...

Prozkoumejte tajuplná místa v Praze 13

30. dubna 2021 v 08:50

Prokopským údolím vede hned několik výletů s tajenkou a nejnovější trasa vás nasměruje do míst méně známých a vzdálenějších.

Čarodějnice v Řeporyjích

29. dubna 2021 v 09:04

Páteční odpoledne pro děti od 14 do 18 hodin.

Další články
Nahoru