Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Starosta přivítal děti a všem popřál bezproblémový návrat k prezenční výuce
Starosta David Vodrážka osobně přivítal děti v Základní škole Trávníčkova

Starosta přivítal děti a všem popřál bezproblémový návrat k prezenční výuce

Do základních škol Prahy 13 se letos poprvé vrací žáci do školních lavic, radnice školy i školky vybavila respirátory a dezinfekčními přístroji a zajistila doručení povinných testů.

Starosta David Vodrážka osobně přivítal děti v Základní škole Trávníčkova a všem popřál především pevné zdraví a bezproblémový návrat k prezenční výuce.

„V naší městské části máme deset základních škol a dnes se vrací do lavic přibližně čtyři tisíce dětí v rotačním systému, také mateřinky ožijí předškoláky. Do všech školských zařízení jsme již před časem dodali tisíce respirátorů a dezinfekční přístroje včetně náplní, abychom dětem i zaměstnancům zajistili v největší možné míře nezbytnou ochranu. Abychom školkám i školám ulevili s přípravami zahájení a organizací výuky, převzali jsme minulý týden také distribuci testovacích sad z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Přeji všem především zdraví a radost z návratu do tříd a doufám, že se postupně budou vracet i další ročníky,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Chtěla bych pracovníkům všech škol i školek skutečně upřímně poděkovat za ohromné nasazení při bezesporu náročné přípravě otevření škol. Vždyť na vše měli jen necelé tři pracovní dny,“ zdůrazňuje místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková. „Věříme, že jde o první významný krok k tolik žádoucímu návratu společnosti k běžnému způsobu života.“

Žáci se budou ve škole dvakrát týdně testovat neinvazivními antigenními testy. Testování umožní bezpečné prezenční vzdělávání ve školách a tolik potřebný kontakt dětí s vrstevníky a pedagogy.


Autor: TZ, red

Pohádky Na Dvorečku v Praze 9 celý červen

25. května 2022 v 10:04

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Děti z mateřské školy se proměnily v pěstitele

19. května 2022 ve 12:32

Předškoláci z mateřské školy v Táborské ulici v Praze 4 vědí, jak na pěstování bylinek, zeleniny a dalších rostlin a že na jejich počátku jsou semínka. Formou hry si tyto dovednosti procvičují.

Nadační fond pomůže rodičům se zaplacením dětského tábora

17. května 2022 v 08:33

Rodičům, kteří se dostali do obtížné ekonomické situace a finanční prostředky nestačí na zaplacení dětského tábora, nabízí pomoc ve formě příspěvku Nadační fond Dvojka srdcem městské části Praha 2.

Obrázky pro Marka

10. května 2022 v 10:29

V ZŠ Kladská v Praze 2 mají již několik let jednu tradici. Ve spolupráci s Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka malují zdejší děti obrázky na vybrané téma. Obrázky letošního, 22. ročníku, se totiž nesly ve znamení Radost ze života.

Praha 5 podpoří děti během letních prázdnin

8. května 2022 v 10:02

Praha 5 i letos podpoří děti finančním příspěvkem na tábory, příměstské tábory, sportovní soustředění a kempy. Výše příspěvku je 600 korun na jedno dítě do 18 let a program startuje již v pondělí 9. května.

Butovický zvoneček 2022

7. května 2022 ve 13:15

Praha 13 vyhlásila již dvacátý druhý ročník soutěže v sólovém zpěvu Butovický zvoneček 2022.

Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin

6. května 2022 v 09:16

Od 6. do 29. května si v Botanické zahradě Na Slupi v Praze 2 můžete prohlédnout další ročník výstavy. Součástí bude i prodej sukulentních rostlin, keramických nádob a související literatury.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

Prosecká píšťalka v Parku Přátelství

5. května 2022 v 09:46

V sobotu 7. května mezi 14. a 18. hodinou čeká děti spousta zábavy při odpolední akci Prosecká píšťalka.

V Apolinářské zahradě se střílelo ze vzduchovky

5. května 2022 v 08:13

V soutěži ve střelbě ze vzduchovky určené pro žáky z 6. a 7. tříd základních škol Prahy 2 zvítězila ZŠ Kladská a získala tak Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Praha 2. Škola po třech letech sesadila z prvního místa ZŠ Londýnskou.

Další články
Nahoru