Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Starosta Prahy 9 Portlík přivítal primátora Svobodu

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve svých návštěvách městských částí. V tomto týdnu navštívil Prahu 9. Její starosta Tomáš Portlík (ODS) ho provedl novou Základní a mateřskou školou Elektra. Prohlédl si zde také polikliniku, kde bude brzy sídlit podstatná část Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy.

Pražský primátor zahájil návštěvu Prahy 9 v Základní a mateřské škole Elektra. „Je to první škola v číslovaných městských částech, která se postavila za posledních 30 let,“ řekl starosta Portlík. Stavba stála 570 milionů korun, Praha na ni přispěla polovinu této částky. Školu může navštěvovat až 800 žáků základní školy a 70 dětí školy mateřské.  

„Úspornost, praktičnost a efektivita školy Elektra na mě udělaly velký dojem. Včetně takových nápadů, jako je hřiště na střeše, nebo poměrně velkokapacitní garáže,“ komentoval prohlídku primátor Svoboda. Plán je postavit další školu na přilehlém pozemku, kde by měla vzniknout i střední škola.  

Poté se primátor jel podívat na Polikliniku Praha 9. Zde by mělo v dohledné době vzniknout sídlo Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. „Projekt počítá s tím, že až bude dokončeno plánované sídlo pražské záchranky, budou upravené prostory použity jako ordinace pro lékaře, kteří budou na prosecké poliklinice působit,“ uvedl starosta Portlík.

Primátor Svoboda záměr ocenil, stejně jako provoz samotné polikliniky. „Například rehabilitační pracoviště je na špičkové úrovni, jsem velice rád, že Pražané mají tak profesionální péči,“ komentoval.


Autor: red

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

Včera v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

ČSSD svolává svůj sjezd, bude se konat v Praze

21. ledna 2024 v 10:52

Na pátečním zasedání rozhodla Republiková rada ČSSD o svolání mimořádného sjezdu strany. Informovala o tom předsedkyně strany Jana Volfová.

Další články
Nahoru