dnes
Středa - obcasny-dest
14°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
20°C
Pražská politika

Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových komunálních volbách.

Podle Alexandera Bellu by měly být zrekonstruovány přístupové zóny na Vítkov a měla být zachována zeleň. „Ideální by bylo vytvoření rekreačních zón a sportovních zón pro relaxaci a rodinné setkávání. Aby zde mohli lidé nejen sportovat, ale třeba i hrát deskové hry,“ sdělil.

Park má podle něj hendikep, že na něj není ideální přístup, což se podílí na tom, že v některých měsících roku není tolik navštěvován. „Věřím, že se to zhruba do dvou let zlepší. Magistrát má vytvořenu studii možných úprav na Vítkově. Praha 3 je připravena maximálně na tomto projektu s hlavním městem spolupracovat,“ ujistil starosta Alexander Bellu.


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru