dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
14°C
Starosta Prahy 3 Bellu kritizuje vyvrcholení kauzy znásilnění v Klinice
Klinika pohledem ze střechy jednoho z domů v Jeseniově ulici. Foto: Viktor Puci

Starosta Prahy 3 Bellu kritizuje vyvrcholení kauzy znásilnění v Klinice

Starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) se kriticky vyjádřil k faktu, že Policie ČR odložila případ údajného dvojnásobného znásilnění transgender aktivistkou v autonomním centru Klinika na Žižkově. Podle závěru kriminalistů k znásilnění nedošlo.
bellu-k

Alexandrer Bellu

Bellu na začátku června podal trestní oznámení na transgender aktivistu Jiřího Ferynu, známého též jako Marie Feryna, který dle otevřeného dopisu kolektivů SdruŽeny a Prázdné trůny znásilnil objektu takzvané Kliniky dvě ženy.

„Jelikož mi není známo, že by orgány činné v trestním řízení v této věci již činily, považuji za svou občanskou povinnost je k tomu vyzvat. Věřím, že orgány činné v trestním řízení celou věc důkladně prošetří,“ komentoval před třemi měsíci svůj krok.

Nyní neskrývá rozladění. „Věřím policii, ale nejsem si jistý, zda v tomto momentu pro ni nebylo jednodušší celou věc smést ze stolu. Zvláště, když jde o tak citlivou mediální záležitost. Všichni aktéři se jasně vyjádřili, že šlo o znásilnění. Tím pádem buď k němu skutečně došlo anebo došlo k šíření poplašné zprávy. Považuji to za další z celé řady selhání státu v kauze takzvané Kliniky," uvedl v tiskovém prohlášení.


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru