dnes
Úterý - skorojasno
-1°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
Starosta Prahy 3 Bellu kritizuje vyvrcholení kauzy znásilnění v Klinice
Klinika pohledem ze střechy jednoho z domů v Jeseniově ulici. Foto: Viktor Puci

Starosta Prahy 3 Bellu kritizuje vyvrcholení kauzy znásilnění v Klinice

Starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) se kriticky vyjádřil k faktu, že Policie ČR odložila případ údajného dvojnásobného znásilnění transgender aktivistkou v autonomním centru Klinika na Žižkově. Podle závěru kriminalistů k znásilnění nedošlo.
bellu-k

Alexandrer Bellu

Bellu na začátku června podal trestní oznámení na transgender aktivistu Jiřího Ferynu, známého též jako Marie Feryna, který dle otevřeného dopisu kolektivů SdruŽeny a Prázdné trůny znásilnil objektu takzvané Kliniky dvě ženy.

„Jelikož mi není známo, že by orgány činné v trestním řízení v této věci již činily, považuji za svou občanskou povinnost je k tomu vyzvat. Věřím, že orgány činné v trestním řízení celou věc důkladně prošetří,“ komentoval před třemi měsíci svůj krok.

Nyní neskrývá rozladění. „Věřím policii, ale nejsem si jistý, zda v tomto momentu pro ni nebylo jednodušší celou věc smést ze stolu. Zvláště, když jde o tak citlivou mediální záležitost. Všichni aktéři se jasně vyjádřili, že šlo o znásilnění. Tím pádem buď k němu skutečně došlo anebo došlo k šíření poplašné zprávy. Považuji to za další z celé řady selhání státu v kauze takzvané Kliniky," uvedl v tiskovém prohlášení.


Vedení Prahy 2 schválilo programové zásady městské části pro příští čtyři roky

Včera ve 20:06

Dnes schválili radní Prahy 2 programové prohlášení pro období 2018 až 2022. Strategický dokument určuje směr, jakým se druhá městská část bude v příštích čtyřech letech ubírat, a pokrývá všechny oblasti rozvoje Prahy 2. Hlavní prioritou je odpovědná správa a...

ODS: Praha má radního pro bezpečnost, nočního starostu nepotřebuje

Včera v 18:23

Pražská ODS odmítá záměr zřízení nové úřednické funkce nočního starosty. Podle představitelů městských částí za ODS je funkce zbytečná a pro Pražany matoucí. Bez potřebných kompetencí nevyřeší uměle vytvořená funkce podle ODS vůbec nic.

Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Další články
Nahoru