dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Starosta Prahy 3 Bellu kritizuje vyvrcholení kauzy znásilnění v Klinice
Klinika pohledem ze střechy jednoho z domů v Jeseniově ulici. Foto: Viktor Puci

Starosta Prahy 3 Bellu kritizuje vyvrcholení kauzy znásilnění v Klinice

Starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) se kriticky vyjádřil k faktu, že Policie ČR odložila případ údajného dvojnásobného znásilnění transgender aktivistkou v autonomním centru Klinika na Žižkově. Podle závěru kriminalistů k znásilnění nedošlo.
bellu-k

Alexandrer Bellu

Bellu na začátku června podal trestní oznámení na transgender aktivistu Jiřího Ferynu, známého též jako Marie Feryna, který dle otevřeného dopisu kolektivů SdruŽeny a Prázdné trůny znásilnil objektu takzvané Kliniky dvě ženy.

„Jelikož mi není známo, že by orgány činné v trestním řízení v této věci již činily, považuji za svou občanskou povinnost je k tomu vyzvat. Věřím, že orgány činné v trestním řízení celou věc důkladně prošetří,“ komentoval před třemi měsíci svůj krok.

Nyní neskrývá rozladění. „Věřím policii, ale nejsem si jistý, zda v tomto momentu pro ni nebylo jednodušší celou věc smést ze stolu. Zvláště, když jde o tak citlivou mediální záležitost. Všichni aktéři se jasně vyjádřili, že šlo o znásilnění. Tím pádem buď k němu skutečně došlo anebo došlo k šíření poplašné zprávy. Považuji to za další z celé řady selhání státu v kauze takzvané Kliniky," uvedl v tiskovém prohlášení.


Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

Dnes v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

Dnes v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

Dnes v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

Včera ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru