Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Starosta Prahy 15 a poslanec Wenzl byl hospitalizován, má leukémii
Milan Wenzl v nemocnici. Budu bojovat, slibuje. Foto: Facebook

Starosta Prahy 15 a poslanec Wenzl byl hospitalizován, má leukémii

Starosta Prahy 15 a čerstvě zvolený poslanec Milan Wenzl (za ANO) byl hospitalizován kvůli plicní embolii. Informoval o tom na svém facebookovém profilu. Následně mu bylo diagnostikováno další vážné onemocnění.

„Milí přátelé, kamarádi a příznivci, všechny vás zdravím z nemocnice. Včera jsem byl nečekaně hospitalizován kvůli plicní embolii v nemocnici Na Homolce,“ zveřejnil dnes večer na Facebooku.

„Krevní testy dnes bohužel odhalily další vážné onemocnění, a proto jsem byl převezen na oddělení hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Byla mi diagnostikovaná leukémie a již zítra začínám léčbu – chemoterapii,“ pokračoval.

„Moc vás prosím, myslete na mě, držte mi palce a posílejte mi pozitivní energii. Vždy chci na hřišti vyhrávat a věřím, že vyhraji i tady. Těším se, až budu moci zase pokračovat dál ve své práci,“ dodal.   

V komentářích pod aktuálním Wenzlovým statusem se začaly rychle objevovat podpůrné vzkazy. „Ahoj Milane, za hasiče z Horních Měcholup a sportovní družstvo Ti přejeme brzké uzdravení a posíláme ti plno pozitivní energie. Věříme, že to zvládneš a budeš opět brzy mezi námi plný sil. Myslíme na Tebe," napsal dobrovolný hasič Jan Roháč. 

Milan Wenzl, který letos v květnu oslavil dvaašedesáté narozeniny, je starostou Prahy 15 od roku 2014, letos v říjnu byl navíc zvolen poslancem. Je nestraníkem za hnutí ANO. 


Autor: puc

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

Včera v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

V Praze 11 zasedne Komise pro likvidaci majetku

24. listopadu 2022 v 07:02

Jednání komise pro likvidaci majetku v Praze 11 je veřejné a bude se konat v pondělí 28. listopadu od 9 hodin.

Další články
Nahoru