Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 13°C
Sobota 25. 3. 2023
Svátek má Marián
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Starosta Prahy 15 a poslanec Wenzl byl hospitalizován, má leukémii
Milan Wenzl v nemocnici. Budu bojovat, slibuje. Foto: Facebook

Starosta Prahy 15 a poslanec Wenzl byl hospitalizován, má leukémii

Starosta Prahy 15 a čerstvě zvolený poslanec Milan Wenzl (za ANO) byl hospitalizován kvůli plicní embolii. Informoval o tom na svém facebookovém profilu. Následně mu bylo diagnostikováno další vážné onemocnění.

„Milí přátelé, kamarádi a příznivci, všechny vás zdravím z nemocnice. Včera jsem byl nečekaně hospitalizován kvůli plicní embolii v nemocnici Na Homolce,“ zveřejnil dnes večer na Facebooku.

„Krevní testy dnes bohužel odhalily další vážné onemocnění, a proto jsem byl převezen na oddělení hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Byla mi diagnostikovaná leukémie a již zítra začínám léčbu – chemoterapii,“ pokračoval.

„Moc vás prosím, myslete na mě, držte mi palce a posílejte mi pozitivní energii. Vždy chci na hřišti vyhrávat a věřím, že vyhraji i tady. Těším se, až budu moci zase pokračovat dál ve své práci,“ dodal.   

V komentářích pod aktuálním Wenzlovým statusem se začaly rychle objevovat podpůrné vzkazy. „Ahoj Milane, za hasiče z Horních Měcholup a sportovní družstvo Ti přejeme brzké uzdravení a posíláme ti plno pozitivní energie. Věříme, že to zvládneš a budeš opět brzy mezi námi plný sil. Myslíme na Tebe," napsal dobrovolný hasič Jan Roháč. 

Milan Wenzl, který letos v květnu oslavil dvaašedesáté narozeniny, je starostou Prahy 15 od roku 2014, letos v říjnu byl navíc zvolen poslancem. Je nestraníkem za hnutí ANO. 


Autor: puc

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Včera v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru