Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Starosta Prahy 15 a poslanec Wenzl byl hospitalizován, má leukémii
Milan Wenzl v nemocnici. Budu bojovat, slibuje. Foto: Facebook

Starosta Prahy 15 a poslanec Wenzl byl hospitalizován, má leukémii

Starosta Prahy 15 a čerstvě zvolený poslanec Milan Wenzl (za ANO) byl hospitalizován kvůli plicní embolii. Informoval o tom na svém facebookovém profilu. Následně mu bylo diagnostikováno další vážné onemocnění.

„Milí přátelé, kamarádi a příznivci, všechny vás zdravím z nemocnice. Včera jsem byl nečekaně hospitalizován kvůli plicní embolii v nemocnici Na Homolce,“ zveřejnil dnes večer na Facebooku.

„Krevní testy dnes bohužel odhalily další vážné onemocnění, a proto jsem byl převezen na oddělení hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Byla mi diagnostikovaná leukémie a již zítra začínám léčbu – chemoterapii,“ pokračoval.

„Moc vás prosím, myslete na mě, držte mi palce a posílejte mi pozitivní energii. Vždy chci na hřišti vyhrávat a věřím, že vyhraji i tady. Těším se, až budu moci zase pokračovat dál ve své práci,“ dodal.   

V komentářích pod aktuálním Wenzlovým statusem se začaly rychle objevovat podpůrné vzkazy. „Ahoj Milane, za hasiče z Horních Měcholup a sportovní družstvo Ti přejeme brzké uzdravení a posíláme ti plno pozitivní energie. Věříme, že to zvládneš a budeš opět brzy mezi námi plný sil. Myslíme na Tebe," napsal dobrovolný hasič Jan Roháč. 

Milan Wenzl, který letos v květnu oslavil dvaašedesáté narozeniny, je starostou Prahy 15 od roku 2014, letos v říjnu byl navíc zvolen poslancem. Je nestraníkem za hnutí ANO. 


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru