Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Starosta Prahy 14 Vondra rezignuje, chce sestavit a vést novou koalici
Starosta Prahy 14 Radek Vondra (R.V). Foto: se souhlasem R.V.

Starosta Prahy 14 Vondra rezignuje, chce sestavit a vést novou koalici

Starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09) se rozhodl na středečním jednání zastupitelstva městské části rezignovat. Důvodem jsou podle něj spory v koalici. „Rezignuju na post starosty, abych se pokusil sestavit novou, lepší koalici,“ uvedl, ale zároveň nesdělil, s kým konkrétně bude chtít nově městskou část na východě Prahy vést.

Ve čtrnácté městské části vládne koalice Spojených sil pro Prahu 14 (TOP 09, STAN a KDU-ČSL), ODS a Piráti. V 31členném zastupitelstvu má většinu 21 hlasů. Vondra je starostou třetí volební období za sebou.

„Nikdy jsem nelpěl na funkcích, ale o to víc mi jde o výsledky. Mnoho věcí se daří, ale bohužel vidím, že se zastavil vývoj v oblastech, které vnímám pro naši městskou část jako zásadní – školství, kultura a hledání dotačních zdrojů,“ sdělil starosta.   

„Několik měsíců jsem doufal a naléhal, aby došlo ke změně. Evidentně se ve vedení neshodneme na tom, jak se mají připravovat nové školky a školy na Praze 14, jak řídit opravy a vylepšování školských budov. Jsem jako starosta nespokojený s tím, jak vypadá oblast kultury, která byla vždycky naší výkladní skříní. Musíme udělat změny! Nové hlasování o radě vnímám jako jedinou férovou možnost,“ pokračoval.

Kultura, školství a získávání finančních prostředků z dotačních zdrojů spadají do působnosti místostarostky Zuzany Jelenové, která byla zvolena za STAN. Hnutí se zatím k záměru Vondry nevyjádřilo, nekomentovala to ani Jelenová.

Vondra se chce na dalším směřování Prahy 14 podílet, rezignací tedy neodchází do ústraní. „Pokusím se sestavit a vést novou koalici, kde místo slova nejde přijde více skutečných řešení pro lidi, kteří zde žijí,“ řekl.

Zatím nekonkretizoval, s kým konkrétně by chtěl vládnout. „Budeme hledat cestu spolupráce se všemi zastupiteli a jejich stranami, se kterými se shodneme na společných programových krocích,“ sdělil.


Autor: Jan Puci

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru