Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Starosta Prahy 14 Vondra rezignuje, chce sestavit a vést novou koalici
Starosta Prahy 14 Radek Vondra (R.V). Foto: se souhlasem R.V.

Starosta Prahy 14 Vondra rezignuje, chce sestavit a vést novou koalici

Starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09) se rozhodl na středečním jednání zastupitelstva městské části rezignovat. Důvodem jsou podle něj spory v koalici. „Rezignuju na post starosty, abych se pokusil sestavit novou, lepší koalici,“ uvedl, ale zároveň nesdělil, s kým konkrétně bude chtít nově městskou část na východě Prahy vést.

Ve čtrnácté městské části vládne koalice Spojených sil pro Prahu 14 (TOP 09, STAN a KDU-ČSL), ODS a Piráti. V 31členném zastupitelstvu má většinu 21 hlasů. Vondra je starostou třetí volební období za sebou.

„Nikdy jsem nelpěl na funkcích, ale o to víc mi jde o výsledky. Mnoho věcí se daří, ale bohužel vidím, že se zastavil vývoj v oblastech, které vnímám pro naši městskou část jako zásadní – školství, kultura a hledání dotačních zdrojů,“ sdělil starosta.   

„Několik měsíců jsem doufal a naléhal, aby došlo ke změně. Evidentně se ve vedení neshodneme na tom, jak se mají připravovat nové školky a školy na Praze 14, jak řídit opravy a vylepšování školských budov. Jsem jako starosta nespokojený s tím, jak vypadá oblast kultury, která byla vždycky naší výkladní skříní. Musíme udělat změny! Nové hlasování o radě vnímám jako jedinou férovou možnost,“ pokračoval.

Kultura, školství a získávání finančních prostředků z dotačních zdrojů spadají do působnosti místostarostky Zuzany Jelenové, která byla zvolena za STAN. Hnutí se zatím k záměru Vondry nevyjádřilo, nekomentovala to ani Jelenová.

Vondra se chce na dalším směřování Prahy 14 podílet, rezignací tedy neodchází do ústraní. „Pokusím se sestavit a vést novou koalici, kde místo slova nejde přijde více skutečných řešení pro lidi, kteří zde žijí,“ řekl.

Zatím nekonkretizoval, s kým konkrétně by chtěl vládnout. „Budeme hledat cestu spolupráce se všemi zastupiteli a jejich stranami, se kterými se shodneme na společných programových krocích,“ sdělil.


Autor: Jan Puci

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru