Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Starosta Prahy 14 Vondra rezignuje, chce sestavit a vést novou koalici
Starosta Prahy 14 Radek Vondra (R.V). Foto: se souhlasem R.V.

Starosta Prahy 14 Vondra rezignuje, chce sestavit a vést novou koalici

Starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09) se rozhodl na středečním jednání zastupitelstva městské části rezignovat. Důvodem jsou podle něj spory v koalici. „Rezignuju na post starosty, abych se pokusil sestavit novou, lepší koalici,“ uvedl, ale zároveň nesdělil, s kým konkrétně bude chtít nově městskou část na východě Prahy vést.

Ve čtrnácté městské části vládne koalice Spojených sil pro Prahu 14 (TOP 09, STAN a KDU-ČSL), ODS a Piráti. V 31členném zastupitelstvu má většinu 21 hlasů. Vondra je starostou třetí volební období za sebou.

„Nikdy jsem nelpěl na funkcích, ale o to víc mi jde o výsledky. Mnoho věcí se daří, ale bohužel vidím, že se zastavil vývoj v oblastech, které vnímám pro naši městskou část jako zásadní – školství, kultura a hledání dotačních zdrojů,“ sdělil starosta.   

„Několik měsíců jsem doufal a naléhal, aby došlo ke změně. Evidentně se ve vedení neshodneme na tom, jak se mají připravovat nové školky a školy na Praze 14, jak řídit opravy a vylepšování školských budov. Jsem jako starosta nespokojený s tím, jak vypadá oblast kultury, která byla vždycky naší výkladní skříní. Musíme udělat změny! Nové hlasování o radě vnímám jako jedinou férovou možnost,“ pokračoval.

Kultura, školství a získávání finančních prostředků z dotačních zdrojů spadají do působnosti místostarostky Zuzany Jelenové, která byla zvolena za STAN. Hnutí se zatím k záměru Vondry nevyjádřilo, nekomentovala to ani Jelenová.

Vondra se chce na dalším směřování Prahy 14 podílet, rezignací tedy neodchází do ústraní. „Pokusím se sestavit a vést novou koalici, kde místo slova nejde přijde více skutečných řešení pro lidi, kteří zde žijí,“ řekl.

Zatím nekonkretizoval, s kým konkrétně by chtěl vládnout. „Budeme hledat cestu spolupráce se všemi zastupiteli a jejich stranami, se kterými se shodneme na společných programových krocích,“ sdělil.


Autor: Jan Puci

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru