dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Starosta Prahy 13 považuje další omezování MHD za nepřijatelné

Zatím oficiálně nezveřejněné plány dalšího omezování linek a spojů pražské hromadné dopravy považuje starosta Prahy 13 David Vodrážka za naprosto nepřijatelné. „V minulosti, zejména v roce 2012, jsme byli svědky nešťastných zásahů do fungování MHD v Praze a zdá se, že se k nim schyluje opět,“ říká Vodrážka.

„Příčinou současných potíží s pražskou dopravou je naprostá neochota a nevůle vedení hlavního města Prahy komplexně vyřešit její zhoršující se stav. Za poslední dva roky sledujeme útlum MHD a rozhodně nemám pocit, že to někdo z vedení Prahy opravdu chce řešit,“ komentuje situaci starosta Vodrážka.

Vedení městské části Praha 13 bude bojovat za to, aby se dopravní obslužnost pro její obyvatele nezhoršovala. Doprava v celém hlavním městě je však vzájemně propojená a je využívána všemi obyvateli hlavního města, nezávisle na jejich bydlišti. „Proto apeluji na vedení hlavního města, aby přestalo strkat hlavu do písku a dalo městské dopravě takovou důležitost, jaká jí náleží. Je na to nejvyšší čas,“ dodává David Vodrážka.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru