dnes
Středa - oblacno
28°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
27°C
pozítří
Pátek - oblacno
27°C
Starosta Prahy 13 David Vodrážka a primátorka Adriana Krnáčová upletli se školáky vánočku
Starosta Prahy 13 David Vodrážka a pražská primátorka Adriana Krnáčová při pletení vánočky. Foto: P13

Starosta Prahy 13 David Vodrážka a primátorka Adriana Krnáčová upletli se školáky vánočku

Každoroční tradice v pečení vánočky neminula Prahu 13 ani v letošním roce. V pondělí 11. prosince se ve školní jídelně FZŠ Mezi Školami sešel starosta městské části David Vodrážka (ODS) společně s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) a žáky 2. stupně této školy, aby upletli tradiční českou vánočku.

Upečené žákovské vánočky ohodnotili žáci 1. stupně. Ty vánočky, které upletla primátorka se starostou, budou vítězným žákovským družstvem osobně doručeny do jejich kanceláří na Úřad MČ Praha 13 a Magistrát hl. m. Prahy. Děti se tak mohou podívat do míst, kam se běžně občané nedostanou.

Soutěž Primátorská vánočka má na FZŠ Mezi Školami dlouholetou tradici. Od roku 2005, kdy proběhl první ročník, se vánočku naučilo plést několik desítek dětí. „Soutěží přivádíme děti zpět ke klasickým českým tradicím, od kterých se mnohdy upouští,“ řekl k soutěži starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Soutěž má každoročně velký ohlas. I má rodina si zvykla, že před Vánocemi donesu domů vlastnoručně spletenou vánočku. Musím říct, že rok od roku se můj výtvor začíná víc a víc podobat originálu od pravých pekařů,“ dodal s úsměvem.

„Pozvání na soutěž jsem moc ráda přijala. Je hezké, že se pedagogové starají o to, aby děti nezapomínaly na předvánoční zvyky. Určitě pak svou znalost mohou využít, až budou mít své rodiny,“ shrnula primátorka Adriana Krnáčová.

Do soutěže se tradičně zapojují i další představitelé Prahy 13 a vedení školy. Za své výrobky se nemusí stydět ani ředitel školy Petr Vodsloň, místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková nebo předsedkyně školské rady Iveta Kvapilová.


Slovák Polák podle soudu ubil dvě ženy, do vězení jde na 21 let

12. července 2018 v 18:18

Za vraždu a těžké ublížení na zdraví s následkem smrti má jít Ľubomír Polák do vězení na 21 let. V úterý tak rozhodl pražský městský soud, verdikt zatím není pravomocný. ČTK to řekla mluvčí soudu Markéta Puci.

Hospodaření Prahy 6 skončilo minulý rok v přebytku 68 milionů korun

20. června 2018 ve 23:06

Hospodaření radnice Prahy 6 skončilo loni v přebytku 67,9 milionu korun. Příjmy byly 1,08 miliardy a výdaje 1,01 miliardy korun. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru