dnes
Středa - oblacno
-1°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
-1°C
pozítří
Pátek - oblacno
-2°C
Starosta Prahy 13 David Vodrážka a primátorka Adriana Krnáčová upletli se školáky vánočku
Starosta Prahy 13 David Vodrážka a pražská primátorka Adriana Krnáčová při pletení vánočky. Foto: P13

Starosta Prahy 13 David Vodrážka a primátorka Adriana Krnáčová upletli se školáky vánočku

Každoroční tradice v pečení vánočky neminula Prahu 13 ani v letošním roce. V pondělí 11. prosince se ve školní jídelně FZŠ Mezi Školami sešel starosta městské části David Vodrážka (ODS) společně s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) a žáky 2. stupně této školy, aby upletli tradiční českou vánočku.

Upečené žákovské vánočky ohodnotili žáci 1. stupně. Ty vánočky, které upletla primátorka se starostou, budou vítězným žákovským družstvem osobně doručeny do jejich kanceláří na Úřad MČ Praha 13 a Magistrát hl. m. Prahy. Děti se tak mohou podívat do míst, kam se běžně občané nedostanou.

Soutěž Primátorská vánočka má na FZŠ Mezi Školami dlouholetou tradici. Od roku 2005, kdy proběhl první ročník, se vánočku naučilo plést několik desítek dětí. „Soutěží přivádíme děti zpět ke klasickým českým tradicím, od kterých se mnohdy upouští,“ řekl k soutěži starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Soutěž má každoročně velký ohlas. I má rodina si zvykla, že před Vánocemi donesu domů vlastnoručně spletenou vánočku. Musím říct, že rok od roku se můj výtvor začíná víc a víc podobat originálu od pravých pekařů,“ dodal s úsměvem.

„Pozvání na soutěž jsem moc ráda přijala. Je hezké, že se pedagogové starají o to, aby děti nezapomínaly na předvánoční zvyky. Určitě pak svou znalost mohou využít, až budou mít své rodiny,“ shrnula primátorka Adriana Krnáčová.

Do soutěže se tradičně zapojují i další představitelé Prahy 13 a vedení školy. Za své výrobky se nemusí stydět ani ředitel školy Petr Vodsloň, místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková nebo předsedkyně školské rady Iveta Kvapilová.


Vedení Prahy 2 schválilo programové zásady městské části pro příští čtyři roky

21. ledna 2019 ve 20:06

Dnes schválili radní Prahy 2 programové prohlášení pro období 2018 až 2022. Strategický dokument určuje směr, jakým se druhá městská část bude v příštích čtyřech letech ubírat, a pokrývá všechny oblasti rozvoje Prahy 2. Hlavní prioritou je odpovědná správa a...

ODS: Praha má radního pro bezpečnost, nočního starostu nepotřebuje

21. ledna 2019 v 18:23

Pražská ODS odmítá záměr zřízení nové úřednické funkce nočního starosty. Podle představitelů městských částí za ODS je funkce zbytečná a pro Pražany matoucí. Bez potřebných kompetencí nevyřeší uměle vytvořená funkce podle ODS vůbec nic.

Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Další články
Nahoru