dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Starosta Prahy 13 David Vodrážka a primátorka Adriana Krnáčová upletli se školáky vánočku
Starosta Prahy 13 David Vodrážka a pražská primátorka Adriana Krnáčová při pletení vánočky. Foto: P13

Starosta Prahy 13 David Vodrážka a primátorka Adriana Krnáčová upletli se školáky vánočku

Každoroční tradice v pečení vánočky neminula Prahu 13 ani v letošním roce. V pondělí 11. prosince se ve školní jídelně FZŠ Mezi Školami sešel starosta městské části David Vodrážka (ODS) společně s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) a žáky 2. stupně této školy, aby upletli tradiční českou vánočku.

Upečené žákovské vánočky ohodnotili žáci 1. stupně. Ty vánočky, které upletla primátorka se starostou, budou vítězným žákovským družstvem osobně doručeny do jejich kanceláří na Úřad MČ Praha 13 a Magistrát hl. m. Prahy. Děti se tak mohou podívat do míst, kam se běžně občané nedostanou.

Soutěž Primátorská vánočka má na FZŠ Mezi Školami dlouholetou tradici. Od roku 2005, kdy proběhl první ročník, se vánočku naučilo plést několik desítek dětí. „Soutěží přivádíme děti zpět ke klasickým českým tradicím, od kterých se mnohdy upouští,“ řekl k soutěži starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Soutěž má každoročně velký ohlas. I má rodina si zvykla, že před Vánocemi donesu domů vlastnoručně spletenou vánočku. Musím říct, že rok od roku se můj výtvor začíná víc a víc podobat originálu od pravých pekařů,“ dodal s úsměvem.

„Pozvání na soutěž jsem moc ráda přijala. Je hezké, že se pedagogové starají o to, aby děti nezapomínaly na předvánoční zvyky. Určitě pak svou znalost mohou využít, až budou mít své rodiny,“ shrnula primátorka Adriana Krnáčová.

Do soutěže se tradičně zapojují i další představitelé Prahy 13 a vedení školy. Za své výrobky se nemusí stydět ani ředitel školy Petr Vodsloň, místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková nebo předsedkyně školské rady Iveta Kvapilová.


Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

Včera v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

Včera v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

Včera v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

14. listopadu 2018 ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru