dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Dětská Praha

Starosta Prahy 1 přivítal prvňáčky a rodiče

Zahájení nového školního roku si s dětmi Základní školy Vodičkova, zřizované městskou částí Praha 1, nenechal ujít starosta Oldřich Lomecký.

„V životě máme, kromě jiného, dvě důležité věci, dva důležité úkoly – zdraví a vzdělání. Praha 1 se snaží, aby dětem ve svých školách poskytla co nejlepší podmínky k dosažení dobrého vzdělání: vytváří kvalitní zázemí a může se pochlubit i vysokou úrovní pedagogického sboru,“ uvedl starosta Oldřich Lomecký.

starosta-oldrich-lomecky-zahajil-novy-skolni-18-nahled Při zahájení školního roku se obrátil jak na prvňáčky, tak i na jejich rodiče, kteří se společně shromáždili ve vestibulu budovy prvního stupně, která stojí nedaleko Jindřišské věže. „Moc vám přeji, abyste si – až z vás spadne nervozita – společně užili ten nejkrásnější školní rok,“ prohlásil Oldřich Lomecký, který rodiče ubezpečil, že Praha 1 udělá maximum pro jejich spokojenost, pro kvalitní výuku i dobrou atmosféru na školách zřizovaných první městskou částí.

Základní škola Vodičkova otevřela pro stávající školní rok dvě první třídy, dohromady s 42 žáky, a jednu přípravnou třídu, do které bude chodit 15 dětí. Rekonstrukcí prošla část její hlavní budovy vedle radnice, kde byl bývalý školnický byt přestavěn na dvě učebny, které navíc získaly kompletní zázemí. Na půdě pak vznikl výstavní výtvarný ateliér.

 


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru