dnes
Sobota - polojasno
25°C
zítra
Neděle - polojasno
23°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
22°C
Pražská politika

Starosta Prahy 1 požaduje ještě přísnější omezení buskingu. Vydávejme povolenky, navrhuje

Pouliční umění se logicky nejvíce týká centra Prahy, tedy první městské části. Pražský patriot se proto zeptal starosty „jedničky“ Oldřicha Lomeckého (TOP 09), co říká na aktuální návrh magistrátu na omezení takzvaného buskingu.

„Obecně každé takové omezení vítáme, protože když se před pár lety za primátorování pana Svobody zcela uvolnila pravidla, hlavně místní obyvatelé a podnikatelé neomezenou produkcí bez jakýchkoli limitů trpěli. Jakékoli bušení do popelnic bylo považováno za umění, přitom to je často žebrota. Nicméně i aktuální návrh zpřísnění je stále slabý,“ uvedl starosta Lomecký.

O aktuálním návrhu městské vyhlášky, na kterou reaguje starosta Prahy 1, jsme informovali zde.

Praha 1 pod jeho vedením navrhuje magistrátu, aby zavedl přísná opatření, jako mají v německém Mnichově, který je počtem obyvatel i rozlohou svého území velmi podobný Praze.

„V Mnichově vydává samospráva každý den určitý počet povolení na konkrétní místa. Hlasitá produkce tak nemůže fungovat na místech, která jsou k tomu nevhodná. Navíc jsou hudebníci kontrolováni, což v Praze prakticky není. Nevymýšlejme proto již něco vymyšleného, inspirujme se Mnichovem,“ navrhuje Lomecký.

Kdo by podle něj měl vydávat příslušná povolení? „Radnice městských částí. Když jste obyvatelem určité čtvrti, tak si jdete stěžovat na místní radnici, ne na ´město´,“ vysvětluje.


Kolínská, Mirovský, nebo Štěpánek? Lídra pro Prahu vyberou Zelení ve čtvrtek

18. dubna 2018 ve 14:22

Lídra pro volby do pražského zastupitelstva vyberou pražští Zelení ve čtvrtek na krajské konferenci. Kandidaturu oznámili tři pražští zastupitelé, Petra Kolínská, Ondřej Mirovský a Petr Štěpánek, který o tom informoval ČTK.

Další články
Nahoru