dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Starosta Prahy 1 Lomecký: V kontrolách budeme pokračovat, je to dobrá prevence

Praze 1 se osvědčily kontrolní akce, které jsou opakovaně zaměřeny na dodržování zákazu podávání alkoholu mladistvým, ale také na dodržování veřejného pořádku v centru metropole. „Určitě v nich budeme pokračovat,“ slíbil starosta první městské části Oldřich Lomecký (TOP 09).

Kontrol se účastní pracovníci živnostenského odboru radnice Prahy 1, hygienici, zástupci Celní správy, České obchodní inspekce, Inspektorátu práce. Při zatím poslední akci před necelými dvěma týdny vyrazil i starosta jedničky Oldřich Lomecký a pražský radní Libor Hadrava.

Při kontrolní akci „Alkohol“ bylo zjištěno množství přestupků. Policistům se do rukou dostali mimo jiné tři lidé podezřelí ze sprejerství, dva podezřelí z distribuce drog, dva pachatelé v celostátním pátrání atd. Na poli přestupků byla zjištěna celá škála protiprávního jednání, od požívání alkoholu na veřejnosti, přes rušení nočního klidu až po nabízení erotických služeb.

„Zvýšíme frekvenci kontrol. Když jsme častěji v ulicích, dáváme pachatelům přestupků a trestných činů signál, že nemohou být v klidu. V konečném důsledku to má vliv na nižší kriminalitu, je to dobrá prevence. Víme, že se jedná o boj, který nemůžeme nikdy absolutně vyhrát, ale je potřeba, právě těmito pravidelnými akcemi udržet co možná nejbezpečnější centrum města,“ řekl Oldřich Lomecký.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru