dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Starosta Jan Čižinský popřál ke kamenné svatbě
Starosta Prahy 7 Jan Čižinský s oslavenci. Foto MČ Praha 7

Starosta Jan Čižinský popřál ke kamenné svatbě

Eva a Ladislav se poznali jako studenti při své každodenní cestě vlakem do školy a hned si padli do oka. Jejich vztah přečkal i dobu, kdy byl pan Ladislav na vojně a mohli si pouze dopisovat. Od té doby jsou stále spolu. Již 65 let. K tomuto krásnému výročí jim popřál ve středu 25. března 2015 také starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Na gratulaci manželům Polaneckým jsem se dlouho těšil. Popovídali jsme si o jejich životě a také o proměnách Holešovic. Zajímali se o všechny chystané či probíhající stavby v okolí i o to, jak se nám daří na radnici. Jejich dlouhý společný život je určitě vzorem nejen pro mě,“ složil oslavencům poklonu Jan Čižinský.

Manželé Polanečtí si řekli své ano před 65 lety na Staroměstské radnici. Od té doby spolu žijí v Praze 7. Vychovali dvě dcery, mají čtyři vnoučata a šest pravnoučat. V současné době se těší na narození sedmého. Tuto šťastnou událost očekávají v září.

Paní Eva pracovala v Tesle a pan Ladislav byl projektantem ve stavebnictví. Jejich velkým společným koníčkem je, kromě rodiny, domek se zahrádkou  po rodičích, kde se všichni v létě pravidelně scházejí.     


Další články
Nahoru