Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Starosta Hřenska poděkoval Praze 13 za finanční dar
Cestu k Pravčické bráně lemuje spáleniště lesa. Foto: Jan Puci

Starosta Hřenska poděkoval Praze 13 za finanční dar

Starosta Hřenska Zdeněk Pánek (Soutěsky – věc veřejná, věc neprodejná) poděkoval zastupitelům Prahy 13 za to, že obec podpořili po letním ničivém požáru v Národním parku České Švýcarsko, když odsouhlasili finanční dar obci.

„Dovolte mi, abych co nejupřímněji poděkoval jak Vám, tak celému zastupitelstvu MČ Praha 13 za finanční dar ve výši 100 000 korun, který jste nám zaslali v souvislosti s ničivým požárem, jež nás postihl na konci července,“ napsal Pánek v dopise, který zaslal starostovi Prahy 13 Davidu Vodrážkovi (ODS).

„Věřte, že si velmi vážíme vstřícnosti a rychlosti zaslání této finanční částky, která je důkazem toho, že si racionálně uvědomujete obtížnost naší situace při obnově místní infrastruktury a našich dvou soutěsek, jak Divoké, tak Edmundovy. Právě ty jsou zmíněným požárem výrazně devastovány, když naší společnou snahou bude zaměřit se na jejich včasnou obnovu s takovou rychlostí a elánem, abychom turistickou sezonu, plavbami na nich, mohli zahájit již 1. dubna 2023. Výhradně pro tyto účely bude použita vaše finanční pomoc,“ napsal Pánek.

Na likvidaci rozsáhlého požáru se zapojili i dobrovolní hasiči ze Stodůlek, kterým za to starosta Vodrážka před měsícem udělil Čestné uznání.


Autor: puc

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru