Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Staronovým starostou Prahy 4 se stal Petr Štěpánek
Staronový starosta Prahy 4 Petr Štepánek. Foto: archiv

Staronovým starostou Prahy 4 se stal Petr Štěpánek

Zastupitelstvo Prahy 4 vzešlé z říjnových voleb zvolilo na svém dnešním ustavujícím zasedání starostu a radu městské části. Starostou se stal opět Petr Štěpánek, který v tajné volbě získal hlasy 23 zastupitelů ze 45 přítomných členů zastupitelstva.

„Být starostou je širší poslání než reprezentovat koalici, budu se proto snažit, aby se do správy městské části zapojilo všech 45 členů zastupitelstva a v co nejširší míře také veřejnost," uvedl starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě).

„K prioritám naší koalice patří ochrana zeleně, více míst v mateřských školách a otevřená a efektivní radnice. Budeme pokračovat ve víceletých grantech, abychom zajistili stabilitu projektů, a musíme vyřešit společnost 4-Energetická," dodal.

V devítičlenné radě jsou zastoupeny tři volební subjekty: Piráti, Praha 4 sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN/KDU-ČSL). Jejím členy jsou spolu se starostou místostarostové Tibor Vansa (Piráti) Iva Kotvová (Praha 4 sobě) a Lukáš Zicha (Společně pro Prahu 4).

Uvolněnými členy Rady městské části Praha 4 zvolilo zastupitelstvo Jana Horu, Mateje Šandora a Petru Rejchrtovou (Piráti) a Josefa Svobodu (Společně pro Prahu 4). Neuvolněným členem rady je Ondřej Růžička (Společně pro Prahu 4).


Autor: red

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru