dnes
Pátek - obcasny-dest
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Staronovým předsedou pražských lidovců byl zvolen Jan Wolf
Pražský radní Jan Wolf. Foto: MHMP

Staronovým předsedou pražských lidovců byl zvolen Jan Wolf

Pražské lidovce povede další dva roky dosavadní předseda krajské organizace a pražský radní Jan Wolf (44). Staronového předsedu včera zvolili jeho spolustraníci na pražské krajské konferenci. Delegáti na konferenci vybrali také čtyři nové místopředsedy. Volí i členy pražského městského výboru.

„Jan Wolf byl znovu zvolen předsedou pražské KDU-ČSL. Pražská organizace roste nejdynamičtěji v celé ČR. Máme do voleb dobře našlápnuto," napsal na twitteru ministr kultury Daniel Herman, který pražské lidovce povede na podzim ve volbách do Sněmovny. Wolf získal 70 hlasů z 83.

Pražskou organizaci lidovců řídí devítičlenné předsednictvo. Ze sedmi kandidátů vybrali včera lidovci také čtyři místopředsedy organizace. Stali se jimi Pavel Mareš, Marián Hošek, Daniel Kajpr a Jan Čižinský. První tři z nich posty místopředsedy dnes obhajovali. Čižinský nahradí dosavadní místopředsedkyni Danielu Rázkovou, která ve volbě neuspěla. Dostatek hlasů nezískali ani Tomáš Pavlů a Blanka Vildová. Předsednictvo bude doplněno ještě dalšími čtyřmi volenými členy.

Už na začátku dubna rozhodli pražští lidovci ve vnitrostranických primárkách, že jejich kandidátku v podzimních volbách povede ministr kultury Herman. Domluvili se ale na společné kandidatuře se Starosty a nezávislými (STAN). Konečná podoba kandidátky tak ještě není jasná, protože STAN chtěl v Praze jako lídra svého předsedu Petra Gazdíka.


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru