dnes
Úterý - zatazeno
26°C
zítra
Středa - jasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Staronovým předsedou pražských lidovců byl zvolen Jan Wolf
Pražský radní Jan Wolf. Foto: MHMP

Staronovým předsedou pražských lidovců byl zvolen Jan Wolf

Pražské lidovce povede další dva roky dosavadní předseda krajské organizace a pražský radní Jan Wolf (44). Staronového předsedu včera zvolili jeho spolustraníci na pražské krajské konferenci. Delegáti na konferenci vybrali také čtyři nové místopředsedy. Volí i členy pražského městského výboru.

„Jan Wolf byl znovu zvolen předsedou pražské KDU-ČSL. Pražská organizace roste nejdynamičtěji v celé ČR. Máme do voleb dobře našlápnuto," napsal na twitteru ministr kultury Daniel Herman, který pražské lidovce povede na podzim ve volbách do Sněmovny. Wolf získal 70 hlasů z 83.

Pražskou organizaci lidovců řídí devítičlenné předsednictvo. Ze sedmi kandidátů vybrali včera lidovci také čtyři místopředsedy organizace. Stali se jimi Pavel Mareš, Marián Hošek, Daniel Kajpr a Jan Čižinský. První tři z nich posty místopředsedy dnes obhajovali. Čižinský nahradí dosavadní místopředsedkyni Danielu Rázkovou, která ve volbě neuspěla. Dostatek hlasů nezískali ani Tomáš Pavlů a Blanka Vildová. Předsednictvo bude doplněno ještě dalšími čtyřmi volenými členy.

Už na začátku dubna rozhodli pražští lidovci ve vnitrostranických primárkách, že jejich kandidátku v podzimních volbách povede ministr kultury Herman. Domluvili se ale na společné kandidatuře se Starosty a nezávislými (STAN). Konečná podoba kandidátky tak ještě není jasná, protože STAN chtěl v Praze jako lídra svého předsedu Petra Gazdíka.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru