dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Staronovým předsedou pražských lidovců byl zvolen Jan Wolf
Pražský radní Jan Wolf. Foto: MHMP

Staronovým předsedou pražských lidovců byl zvolen Jan Wolf

Pražské lidovce povede další dva roky dosavadní předseda krajské organizace a pražský radní Jan Wolf (44). Staronového předsedu včera zvolili jeho spolustraníci na pražské krajské konferenci. Delegáti na konferenci vybrali také čtyři nové místopředsedy. Volí i členy pražského městského výboru.

„Jan Wolf byl znovu zvolen předsedou pražské KDU-ČSL. Pražská organizace roste nejdynamičtěji v celé ČR. Máme do voleb dobře našlápnuto," napsal na twitteru ministr kultury Daniel Herman, který pražské lidovce povede na podzim ve volbách do Sněmovny. Wolf získal 70 hlasů z 83.

Pražskou organizaci lidovců řídí devítičlenné předsednictvo. Ze sedmi kandidátů vybrali včera lidovci také čtyři místopředsedy organizace. Stali se jimi Pavel Mareš, Marián Hošek, Daniel Kajpr a Jan Čižinský. První tři z nich posty místopředsedy dnes obhajovali. Čižinský nahradí dosavadní místopředsedkyni Danielu Rázkovou, která ve volbě neuspěla. Dostatek hlasů nezískali ani Tomáš Pavlů a Blanka Vildová. Předsednictvo bude doplněno ještě dalšími čtyřmi volenými členy.

Už na začátku dubna rozhodli pražští lidovci ve vnitrostranických primárkách, že jejich kandidátku v podzimních volbách povede ministr kultury Herman. Domluvili se ale na společné kandidatuře se Starosty a nezávislými (STAN). Konečná podoba kandidátky tak ještě není jasná, protože STAN chtěl v Praze jako lídra svého předsedu Petra Gazdíka.


Další články
Nahoru