Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Staroměstské vánoční trhy přichystaly návštěvníkům přes sváteční dny bohatý kulturní program
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí.

Staroměstské vánoční trhy přichystaly návštěvníkům přes sváteční dny bohatý kulturní program

Pořadatelé trhů na Staroměstském náměstí připravili i pro letošní rok bohatý kulturní program, na kterém se podílejí domácí i zahraniční umělci. Na co konkrétně trhy lákají během svátků?

Pokud půjdete náhodou kolem a propásli jste slavnostní rozsvěcení stromu, stojí za to se na náměstí zastavit. Vánoční strom se totiž za hudebního doprovodu dvou různých melodií a speciálních světelných animací rozsvěcí pravidelně každý den. První z animací je inspirována ústřední melodií Vadima Petrova z Krkonošských pohádek, ta druhá skladbou Johna Williamse Somewhere in My Memory.

„Praha stejně jako v minulých letech přistoupila k tomu, že se bude strom rozsvěcet několikrát za sebou vždy v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30 tak, aby se to nekrylo s celou hodinou, která patří orloji,“ uvedl radní pro majetek hlavního města Prahy Jan Chabr.  

Na Štědrý den večer vystoupí od 21 hodin smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté předních českých a zahraničních operních scén, kteří zahrají Českou mši vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby. Ta vypráví příběh o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám.

Na první svátek vánoční se od 18 hodin na Staroměstském náměstí rozezní mobilní zvonohra. Tento unikátní obrovský nástroj má celkem 57 zvonů, které symbolizují jednotlivé pražské městské části. Ještě předtím od 16 hodin odehrají členové Divadla Mazec pohádku pro celou rodinu Župan peče cukroví.

Na Štěpána se na náměstí představí od 16 hodin kapela Kůzle s vánočním pásmem. Jedná se o šestičlenný hudební soubor ve složení od bicí soupravy, baskytary, elektrických a akustických kytar a dechových nástrojů a vokálů hrající autorské písně. Následovat bude Večerníček s Českou televizi od 17:30 a na ten naváže v 17:45 vánoční koncert Bohužel.

Na Silvestra pak rozproudí atmosféru DJ Mikael van Dikeen s českými i světovými hity. V prodejních stáncích můžete nakupovat každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením jsou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. A jedno upozornění – v noci ze Silvestra na Nový rok bude z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřen vyhlídkový most.

Podrobný přehled dalšího doprovodného programu najdete zde.


V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru