dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - skorojasno
24°C
pozítří
Středa - oblacno
24°C
Staroměstské vánoční trhy přichystaly návštěvníkům přes sváteční dny bohatý kulturní program
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí.

Staroměstské vánoční trhy přichystaly návštěvníkům přes sváteční dny bohatý kulturní program

Pořadatelé trhů na Staroměstském náměstí připravili i pro letošní rok bohatý kulturní program, na kterém se podílejí domácí i zahraniční umělci. Na co konkrétně trhy lákají během svátků?

Pokud půjdete náhodou kolem a propásli jste slavnostní rozsvěcení stromu, stojí za to se na náměstí zastavit. Vánoční strom se totiž za hudebního doprovodu dvou různých melodií a speciálních světelných animací rozsvěcí pravidelně každý den. První z animací je inspirována ústřední melodií Vadima Petrova z Krkonošských pohádek, ta druhá skladbou Johna Williamse Somewhere in My Memory.

„Praha stejně jako v minulých letech přistoupila k tomu, že se bude strom rozsvěcet několikrát za sebou vždy v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30 tak, aby se to nekrylo s celou hodinou, která patří orloji,“ uvedl radní pro majetek hlavního města Prahy Jan Chabr.  

Na Štědrý den večer vystoupí od 21 hodin smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté předních českých a zahraničních operních scén, kteří zahrají Českou mši vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby. Ta vypráví příběh o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám.

Na první svátek vánoční se od 18 hodin na Staroměstském náměstí rozezní mobilní zvonohra. Tento unikátní obrovský nástroj má celkem 57 zvonů, které symbolizují jednotlivé pražské městské části. Ještě předtím od 16 hodin odehrají členové Divadla Mazec pohádku pro celou rodinu Župan peče cukroví.

Na Štěpána se na náměstí představí od 16 hodin kapela Kůzle s vánočním pásmem. Jedná se o šestičlenný hudební soubor ve složení od bicí soupravy, baskytary, elektrických a akustických kytar a dechových nástrojů a vokálů hrající autorské písně. Následovat bude Večerníček s Českou televizi od 17:30 a na ten naváže v 17:45 vánoční koncert Bohužel.

Na Silvestra pak rozproudí atmosféru DJ Mikael van Dikeen s českými i světovými hity. V prodejních stáncích můžete nakupovat každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením jsou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. A jedno upozornění – v noci ze Silvestra na Nový rok bude z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřen vyhlídkový most.

Podrobný přehled dalšího doprovodného programu najdete zde.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Zpívání koled na Štědrý den u bistra Bruncvík

22. prosince 2019 v 07:03

Přijďte si i letos zazpívat koledy. Zpěvníčky dostanete na místě.

Další články
Nahoru