dnes
Středa - mlha
1°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
2°C
pozítří
Pátek - zatazeno
1°C
Staroměstské vánoční trhy přichystaly návštěvníkům přes sváteční dny bohatý kulturní program
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí.

Staroměstské vánoční trhy přichystaly návštěvníkům přes sváteční dny bohatý kulturní program

Pořadatelé trhů na Staroměstském náměstí připravili i pro letošní rok bohatý kulturní program, na kterém se podílejí domácí i zahraniční umělci. Na co konkrétně trhy lákají během svátků?

Pokud půjdete náhodou kolem a propásli jste slavnostní rozsvěcení stromu, stojí za to se na náměstí zastavit. Vánoční strom se totiž za hudebního doprovodu dvou různých melodií a speciálních světelných animací rozsvěcí pravidelně každý den. První z animací je inspirována ústřední melodií Vadima Petrova z Krkonošských pohádek, ta druhá skladbou Johna Williamse Somewhere in My Memory.

„Praha stejně jako v minulých letech přistoupila k tomu, že se bude strom rozsvěcet několikrát za sebou vždy v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30 tak, aby se to nekrylo s celou hodinou, která patří orloji,“ uvedl radní pro majetek hlavního města Prahy Jan Chabr.  

Na Štědrý den večer vystoupí od 21 hodin smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté předních českých a zahraničních operních scén, kteří zahrají Českou mši vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby. Ta vypráví příběh o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám.

Na první svátek vánoční se od 18 hodin na Staroměstském náměstí rozezní mobilní zvonohra. Tento unikátní obrovský nástroj má celkem 57 zvonů, které symbolizují jednotlivé pražské městské části. Ještě předtím od 16 hodin odehrají členové Divadla Mazec pohádku pro celou rodinu Župan peče cukroví.

Na Štěpána se na náměstí představí od 16 hodin kapela Kůzle s vánočním pásmem. Jedná se o šestičlenný hudební soubor ve složení od bicí soupravy, baskytary, elektrických a akustických kytar a dechových nástrojů a vokálů hrající autorské písně. Následovat bude Večerníček s Českou televizi od 17:30 a na ten naváže v 17:45 vánoční koncert Bohužel.

Na Silvestra pak rozproudí atmosféru DJ Mikael van Dikeen s českými i světovými hity. V prodejních stáncích můžete nakupovat každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením jsou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. A jedno upozornění – v noci ze Silvestra na Nový rok bude z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřen vyhlídkový most.

Podrobný přehled dalšího doprovodného programu najdete zde.


Struny dětem vítají advent

Dnes ve 13:04

Barbora Poláková, Ondřej Ruml, Beata Hlavenková, Radek Baborák, Terezie Vodička Kovalová, Jiří Vodička, Miroslav Sekera a řada dalších hudebníků zpříjemní nejen dětem čekání na Ježíška.

Praha 5 rozsvítí stromek před kostelem sv. Václava

Dnes ve 12:41

V neděli 29. listopadu v 16:30 bude před kostelem sv. Václava na náměstí 14. října rozsvícen vánoční stromeček.

Dnes se rozsvítí strom před KD Ládví

Dnes v 08:08

V Praze 8 bude letos rozsvíceno pět vánočních stromů. Včera rozsvítil strom na Elsnicově náměstí Josef Vojta, čestný občan Prahy 8 a fotbalista.

V Praze 8 začaly Adventní koncerty

Dnes v 07:41

Včera se odehrál historicky první z Adventních koncertů Prahy 8 online. Z obřadní síně zaznělo Kubelíkovo kvarteto.

Rozsvícení Petrského náměstí

Včera ve 12:28

Vzhledem k současným protiepidemickým opatřením radnice Prahy 1 na rozsvícení nemůže veřejnost pozvat, ale pokud půjdete kolem náměstí, svítit začne v 17 hodin. Zahraje Podřípský žesťový kvintet.

Praha 8 zve na první z Adventních koncertů

Včera v 11:58

Adventní koncerty připravila Praha 8 letos celkem čtyři. Poslechnou si je můžete online.

Praha 11 pořádá Netradiční mikulášské tvoření

Včera v 08:48

Netradiční mikulášské tvoření je on-line alternativa Mikulášského průvodu Jižním Městem, která se bude konat v sobotu 5. prosince v 18 hodin.

Na Elsnicově náměstí se dnes rozzáří vánoční strom

Včera v 07:03

Praha 8 dnes v 17 hodin rozsvítí strom na Elsnicově náměstí. Akce se ujme pan Josef Vojta, fotbalista a čestný občan Prahy 8.

Na Karlínském náměstí svítí vánoční stromek

23. listopadu 2020 ve 22:15

První z pěti vánočních stromků Prahy 8 dnes v podvečer se starostou Ondřejem Grosem rozsvítila paní Marie Petrželová, čestná občanka Prahy 8 a zakladatelka Centra integrace dětí.

Praha 8 rozsvítí pět vánočních stromů a připravila čtyři online Adventní koncerty

23. listopadu 2020 v 19:52

Praha 8 připravila sérii čtyř Adventních koncertů z obřadní síně Libeňského zámku. Vzhledem k současné situaci proběhnou online.

Praha 9: Na Pragovce začal tradiční prodej vánočních stromků

23. listopadu 2020 v 09:40

Na Pragovce (hřiště TJ Praga Vysočany u restaurace Pragovka) si vánoční stromek můžete letos vybírat dnešního dne do 23. prosince z tisíců kusů především z Vysočiny. Otevřeno je denně od 8 do 20 hodin.

Před kostelem sv. Václava v Praze 5 je vánoční stromeček

22. listopadu 2020 ve 12:13

V pátek 20. listopadu byl před kostel usazen smrk ztepilý, vysoký 12,5 metru.

Praha 8 rozsvítí první vánoční strom v pondělí

21. listopadu 2020 v 18:25

Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů. První ze stromků se rozzáří na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Další články
Nahoru