Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Staroměstské náměstí zažije silvestrovské oslavy, chystá se hudební program
Trhy na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Staroměstské náměstí zažije silvestrovské oslavy, chystá se hudební program

Návštěvníci silvestrovských oslav na Staroměstském náměstí zažijí sedmihodinovou show plnou známých hitů. Program bude připravený na poslední den v roce pouze na pódiu náměstí, kde se budou střídat kapela So Fine a DJ Daniel Kraus. Informovala o tom Hana Tietze, mluvčí společnosti Taiko, organizátora trhů na Staroměstském a Václavském náměstí.

Party začne programem pro děti, které se mohou těšit v 16:45 hodin na odpolední program pro nejmenší. Koncert poprockové kapely So Fine v čele s britským zpěvákem Gedem Maloneym odstartuje Silvestra v 19 hodin.

„Návštěvníci se mohou těšit na velkolepé oslavy v honosném stylu se skvělým Dj a kapelou, která výběrem hitů zaujme každého. Má v repertoáru to nejlepší z anglo-americké hudby od šedesátých let až po současnost, ale také vlastní autorské skladby, ovlivněné zejména kytarovým rockem,“ upřesňuje Simona Čermáková, programová manažerka Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí.

Chybět tak nebudou hity Stinga, U2, Bruce Springsteena, Beatles, R.E.M., The Police, Oasis, Joe Cockera a dalších. Program na Václavském náměstí končí 30. prosince, následně pokračuje od 4. do 6. ledna.

Bezpečnostní opatření budou po dobu Silvestra a Nového roku podobná jako v předchozích letech. V ulicích se bude pohybovat zvýšený počet strážníků a policistů a město využije i policisty se zaměřením na pyrotechniku.

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy zaparkuje svůj speciální vůz (Golem) v 16 hodin na Václavském náměstí a počet zdravotníků posílí i na Staroměstském náměstí.

Od 19 hodin budou k dispozici na obou náměstích sanitky i členové bezpečnostní agentury organizátora akce. Stánky budou otevřené dle možnosti prodejců, maximálně však do 22 hodin, občerstvení pak do půlnoci. Uzavřený bude vyhlídkový most na Staroměstském náměstí v době od 22 do 9 hodin.

Vystoupení na Staroměstském náměstí pokračují i v dalších dnech až do 6. ledna. Hned 1. ledna 2024 zazní árie z českých oper v Novoročních zpěvech. Tříkrálové oslavy se letos konají již 5. ledna 2024. Kompletní program je na www.trhypraha.cz.


Autor: red

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 10. týden

Dnes v 10:49

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Debata: Máma v práci

Dnes v 08:03

U příležitosti Mezinárodního dne žen se pátek 8. března koná debata Máma v práci – jak skloubit rodinu a práci. Vezměte s sebou i děti, na které bude čekat zábavný dětský koutek.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Nemocné a staré stromy v bubenečském parku nahradí nové

Dnes v 07:31

Zdravotní kácení v bubenečském parku Generála Lázaro Cárdenase si vyžádá úbytek čtrnácti starých stromů. Jako náhrada je uložena výsadba 21 stromů nových. Kácení proběhne v průběhu března.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Další články
Nahoru