dnes
Čtvrtek - zatazeno
27°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
24°C
Staroměstské náměstí se promění v hlediště hokejové arény, pražský rozpočet to bude stát přes milion
Sledování hokejových zápasů reprezentace má na Staroměstském náměstí tradici. Foto: archiv MHMP

Staroměstské náměstí se promění v hlediště hokejové arény, pražský rozpočet to bude stát přes milion

Přímé přenosy zápasů české hokejové reprezentace o medaile na probíhajícím mistrovství světa budou moct fanoušci opět sledovat v Praze na Staroměstském náměstí, kam byla instalována velkoplošná obrazovka o velikosti devětkrát pět metrů. Akce bude pražský rozpočet stát 1 136 000 korun bez DPH.

Semifinálový zápas Kanada-Česko uvidí v sobotu fanoušci od 19:15 hodin, program ale začne o hodinu dřív. Již krátce po 18. hodině se o atmosféru bude starat moderátor Radek Hrdina s dýdžejem. Příznivce hokeje čekají soutěže a ankety.

Na Staroměstském náměstí budou přenosy i dalších zápasů české reprezentace. V neděli to tedy bude buď zápas o bronz v 15:45 hodin, nebo o zlato ve 20:15 hodin. V případě, že čeští hokejisté mistrovství vyhrají, bude připraveno slavnostní přivítání na pondělí 27. května.

Policisté připravují na sledování bezpečnostní opatření, na kterých spolupracují s radnicí Prahy 1 i magistrátem. Na bezpečnost budou dohlížet i strážníci, připraveni k zásahu budou hasiči a záchranáři.  

Návštěvníci jsou žádání, aby s sebou nenosili na Staroměstské náměstí žádné nebezpečné předměty, například zábavnou pyrotechniku nebo nápoje ve skleněných obalech. Kapacita náměstí pro sledování zápasů je zhruba 15 000 lidí.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru