dnes
Pátek - zatazeno
17°C
zítra
Sobota - zatazeno
17°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Staroměstské náměstí se promění v hlediště hokejové arény, pražský rozpočet to bude stát přes milion
Sledování hokejových zápasů reprezentace má na Staroměstském náměstí tradici. Foto: archiv MHMP

Staroměstské náměstí se promění v hlediště hokejové arény, pražský rozpočet to bude stát přes milion

Přímé přenosy zápasů české hokejové reprezentace o medaile na probíhajícím mistrovství světa budou moct fanoušci opět sledovat v Praze na Staroměstském náměstí, kam byla instalována velkoplošná obrazovka o velikosti devětkrát pět metrů. Akce bude pražský rozpočet stát 1 136 000 korun bez DPH.

Semifinálový zápas Kanada-Česko uvidí v sobotu fanoušci od 19:15 hodin, program ale začne o hodinu dřív. Již krátce po 18. hodině se o atmosféru bude starat moderátor Radek Hrdina s dýdžejem. Příznivce hokeje čekají soutěže a ankety.

Na Staroměstském náměstí budou přenosy i dalších zápasů české reprezentace. V neděli to tedy bude buď zápas o bronz v 15:45 hodin, nebo o zlato ve 20:15 hodin. V případě, že čeští hokejisté mistrovství vyhrají, bude připraveno slavnostní přivítání na pondělí 27. května.

Policisté připravují na sledování bezpečnostní opatření, na kterých spolupracují s radnicí Prahy 1 i magistrátem. Na bezpečnost budou dohlížet i strážníci, připraveni k zásahu budou hasiči a záchranáři.  

Návštěvníci jsou žádání, aby s sebou nenosili na Staroměstské náměstí žádné nebezpečné předměty, například zábavnou pyrotechniku nebo nápoje ve skleněných obalech. Kapacita náměstí pro sledování zápasů je zhruba 15 000 lidí.


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

14. října 2019 v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru