dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
18°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
17°C
Staroměstské náměstí se promění v hlediště hokejové arény, pražský rozpočet to bude stát přes milion
Sledování hokejových zápasů reprezentace má na Staroměstském náměstí tradici. Foto: archiv MHMP

Staroměstské náměstí se promění v hlediště hokejové arény, pražský rozpočet to bude stát přes milion

Přímé přenosy zápasů české hokejové reprezentace o medaile na probíhajícím mistrovství světa budou moct fanoušci opět sledovat v Praze na Staroměstském náměstí, kam byla instalována velkoplošná obrazovka o velikosti devětkrát pět metrů. Akce bude pražský rozpočet stát 1 136 000 korun bez DPH.

Semifinálový zápas Kanada-Česko uvidí v sobotu fanoušci od 19:15 hodin, program ale začne o hodinu dřív. Již krátce po 18. hodině se o atmosféru bude starat moderátor Radek Hrdina s dýdžejem. Příznivce hokeje čekají soutěže a ankety.

Na Staroměstském náměstí budou přenosy i dalších zápasů české reprezentace. V neděli to tedy bude buď zápas o bronz v 15:45 hodin, nebo o zlato ve 20:15 hodin. V případě, že čeští hokejisté mistrovství vyhrají, bude připraveno slavnostní přivítání na pondělí 27. května.

Policisté připravují na sledování bezpečnostní opatření, na kterých spolupracují s radnicí Prahy 1 i magistrátem. Na bezpečnost budou dohlížet i strážníci, připraveni k zásahu budou hasiči a záchranáři.  

Návštěvníci jsou žádání, aby s sebou nenosili na Staroměstské náměstí žádné nebezpečné předměty, například zábavnou pyrotechniku nebo nápoje ve skleněných obalech. Kapacita náměstí pro sledování zápasů je zhruba 15 000 lidí.


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

4. června 2020 v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

3. června 2020 v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

3. června 2020 v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Další články
Nahoru