dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Staroměstské náměstí se promění na sportovní areál
Panoramatický pohled na Staroměstské náměstí. Foto: Tobi 87 / Wikimedia Commons

Staroměstské náměstí se promění na sportovní areál

Prahu čeká jednodenní festival s pestrou nabídkou sportů a aktivní turistiky v metropoli! Přehlídka s názvem Praha v pohybu se bude konat na Staroměstském náměstí v neděli 12. dubna. Akcí bude zahájena letošní sezóna, kterou obohacuje řada významných sportovních klání, jakými jsou halové mistrovství Evropy, světový šampionát v hokeji nebo mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let.

„Našim cílem je turistům i samotným Pražanům ukázat, jaké sporty jsou v Praze nyní populární a pomoci jim objevit nová sportoviště, trasy nebo aktivity, o kterých doposud nevěděli. Mnohé z nich je navíc možné skvěle spojit s poznáváním Prahy. Zejména ti, kdo do hlavního města míří už poněkolikáté, jistě ocení širokou nabídku činností – ať už se jedná třeba o paddleboarding na Vltavě, návštěvu ekomuzea s adrenalinovým výstupem na komín nebo cykloprohlídku Prahy s průvodcem,“ říká Nora Dolanská, ředitelka Prague City Tourism.

V rámci akce Praha v pohybu se tak v historickém centru hlavního města v jeden den představí areály, sportovní centra a další sportoviště, umožňující Pražanům a návštěvníkům metropole sportovní a pohybové aktivity.

Prezentovat se zde budou adrenalinové disciplíny, jako je slackline nebo bouldering, představí se také sportovní sdružení, asociace či kluby. V programu je rovněž závod v orientačním běhu, nordic walkingová vycházka s výkladem, lekce jógy nebo zumby a dokonce i vodní sporty.

Většinu z těchto aktivit si bude možné vyzkoušet přímo v prostoru Staroměstského náměstí. K dispozici zde bude třeba kanoistický trenažér, dále trenažér pro běžkaře nebo bazén naplněný vodou, ve kterém si děti vyzkoušejí jízdu na speciálních člunech.

Kromě bohatého programu exhibic se na Staroměstském náměstí odehraje také řada soutěží; zájemci si budou mít možnost otestovat vše od kol, koloběžek a motoběžek až po dětská vodní šlapadla.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru