dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Staroměstské náměstí láká na Pražské folklorní léto
Staroměstské náměstí. Ilustrační foto: P. Paprika / Wikimedia Commons

Staroměstské náměstí láká na Pražské folklorní léto

Až do konce příštího týdne probíhá na Staroměstském náměstí Pražské folklorní léto. Návštěvníci se mohou těšit na kulturní program a stánky s občerstvením.

Pražské folklorní léto začalo včera. Jeho návštěvníci si mohou zakoupit ve čtyřicítce prodejních domků české pochutiny, jako jsou staročeská šunka, bramborák, trdlo, české perníky, víno nebo česká zmrzlina.

Stánky s dárkovými předměty nabídnou produkty z medu, ruční krajky, českou bižuterii či dřevěné hračky. Na Staroměstském náměstí předvádí své umění kovář a nedočkavci si mohou pořídit také české vánoční ozdobičky.

„Jeden domek nabídne speciální službu pro návštěvníky hlavního města. Ti, kteří hledají příležitost, kam zajít v Praze s dětmi, přímo na Staroměstském náměstí získají tip na vhodnou aktivitu,“ upřesňuje Zuzana Krejčíková, vedoucí marketingu pořadatelské společnosti Taiko.

Součásti malého tržiště je také hudební program. Přímo mezi lidmi vystoupí folklorní soubor Šafrán, střídat se bude s Dixilandem, akustickým duem Matěje Chalupy a náměstím zazní také romská hudba.

Prostor tržiště bude vyzdobený v letní žluté barvě. Na prodejních domcích se objeví girlandy se žlutými květy a ve štítech stánků slunečnice.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru