dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Staroměstská tržnice by se měla po rekonstrukci vrátit k stánkovému prodeji
Vchod do Staroměstské tržnice z Rytířské ulice. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Staroměstská tržnice by se měla po rekonstrukci vrátit k stánkovému prodeji

Městská rada na včerejším jednání vybrala vítěze pro veřejnou zakázku na zhotovení projektové dokumentace pro stavební povolení a pro realizaci stavby rekonstrukce Staroměstské tržnice.

„Prostoru by se měla vrátit původní podoba, dali jsme přednost historickému řešení. Zakázku vyhrála společnost Helika s nabídkou ceny 27 815 tisíc korun bez DPH,“ uvedl radní Jan Vašíček. Objekt je situován na Starém Městě v uzavřeném vnitrobloku ohraničeném ulicemi 28. října, Rytířská, Perlová a Na Můstku.

V současné době je budova využívána pomocí vestaveb k prodejním účelům. V přízemí se nachází obchody s potravinami, restaurace a jiné komerční prostory. Vložený strop pak vymezuje druhé nadzemní podlaží, které slouží k provozu s rozvodu vzduchotechniky.

Vstupy do tržnice jsou dva, z ulice 28. října a z ulice Rytířské. Suterén tržnice je využívám částečně pro technické zabezpečení budovy, většina ploch podzemního podlaží je bez využití.

Předmětem navržených úprav je navrácení přízemí tržnice původnímu účelu autentického stánkového prodeje plodin, potravin a kulinářského sortimentu.

Navrácený účel stavby umožní obnovit současně i architektonickou hodnotu památkově chráněné stavby. Projektová dokumentace bude sloužit jako podklad k jednání s potencionálními investory.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru