dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská kulturaVíkendové tipy

Staroměstská radnice připomene události května 1945

K sedmdesátému výročí Pražského povstání přichystala Pražská informační služba – Prague City Tourism na Staroměstské radnici speciálním program, který návštěvníky seznámí s průběhem a následky bojů o radnici v květnu 1945.

Do radniční kaple Panny Marie se 8. května 2015 vrátí původní mobiliář, poškozený při ostřelování budovy. Na své původní místo se tak vrátí novogotické sochy světců, dřevěné pamětní desky připomínající tři nejvýznamnější obnovy modlitebny nebo vyřezávaná klekadla. Nejen nedávnou historii tohoto místa připomenou výstavní panely s dobovými fotografiemi a detailnějšími informacemi o stavebním vývoji kaple a jejím osudu v posledních válečných dnech. Ve svatostánku budou umístěny do 12. května 2015, samotný mobiliář se již do depozitáře nevrátí.

Poprvé v historii se lidé budou moci podívat také do podzemí tzv. radničního bloku, které vede od domu U Minuty k náměstí Franze Kafky. Z těchto sklepení povstalci částečně řídili svůj útok, uchovávali tu zbraně nebo ošetřovali raněné.

„Všechny prohlídky, které jsme na 8. květen naplánovali, jsou již téměř vyprodané. Kromě podzemí se lidé podívají také na dnešní terasu směřující ke kostelu sv. Mikuláše, kde původně stávalo východní křídlo radnice,“ doplňuje manažer Staroměstské radnice Antonín Baloun.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru