dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražský život

Staroměstská radnice ukazuje krásné fotografie Prahy

Celkem 1 070 fotografií bylo přihlášeno do devatenáctého ročníku soutěže „Praha fotografická“. Dvě stovky nejlepších z nich, a to celkem od 55 autorů, je možné vidět do 8. července, denně od 11 do 19 hodin, v Křížové chodbě a v Rytířském sále Staroměstské radnice. 

V úterý byla tato výstava zahájena a zároveň se konalo vyhlášení vítězných snímků. Soutěž se uskutečnila pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.

„Praha je nesmírně fotogenická a každý fotograf v ní najde nekonečné množství inspirace – historickou krásu, nádherná zákoutí i neklid moderního velkoměsta. Je to prostě kniha, v níž je popsáno všechno,“ řekl při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže, pořádané Společností přátel fotografie, starosta první městské části Oldřich Lomecký.

Hlavní cenu získala fotografie Elišky Rafajové s názvem Skrytý pohyb metropole. Cenu starosty MČ Praha 1 obdržel snímek Michaela Komma Kuk, který vybrali návštěvníci loňské výstavy představující nejlepší fotografie osmnáctého ročníku soutěže.

Cenu Olympus dostala Milena Kárná za fotografii Staroměstské střechy, Cenu Foma Bohemia Tomáš Knot za Podvečer na mostě, Cenu Svazu českých fotografů Pavel Pola za Staré koše a novou Style Avenue a Cenu Zväzu slovenských fotografov Jiří Durdík za snímek Podzim v klášterní zahradě.


Další články
Nahoru