dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Advent v Praze

Starobohnické vánoční těšení

V neděli 20. prosince se od 12.00 do 18.30 hodin uskuteční na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích 7. ročník Starobohnického vánočního těšení. Program začne fanfárou v pravé poledne.

Děti se mohou těšit na vánoční pohádku v podání Petra Hrocha Bindera. Dále na vánoční dílny, kde si mohou vyzkoušet výrobu svíček, lití olova či správné rozkrajování jablíček. Mohou se také zaposlouchat do písní v podání dětského pěveckého sboru Osmikvítek či folklorního souboru Valášek.

Dospělí jistě přivítají možnost zahřát se svařeným vínem či ochutnat dobroty z vánočních trhů při poslechu písní Markéty Zehrerové, Koledabendu, manželů Radových či Sboru od Jákobova žebříku v podání japonských a korejských křesťanů.

Jedním z vrcholů dne bude kostýmový vánoční příběh a průvod Marie s Josefem pod názvem z Nazareta do Betléma. Následovat bude vyhlášení tomboly a celodenní akci zakončí koncert skupiny Patrola-Šlapeto.

V rámci doprovodného programu můžete zhlédnout výstavu betlémů v kostele sv. Petra a Pavla, v místním centru stejnojmenné farnosti bude pro děti připraven „vánoční kvíz“ a Statek Vraných přichystal výstavu adventních fotografií.

Starobohnické vánoční těšení se koná v neděli 20. prosince od 12.00 do 18.30 hodin na náměstí ve Starých Bohnicích.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru