dnes
Úterý - zatazeno
2°C
zítra
Středa - jasno
3°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
1°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Starobohnické posvícení: Historický průvod, jarmark, výtvarné dílny i divadlo

V neděli 22. května se od 12 do 20 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích 9. ročník Starobohnického posvícení.

Těšit se můžete na tradiční staročeský jarmark, posvícenskou tombolu a bohatý hudební a taneční program pro děti i dospělé.

Starobohnické posvícení otevře ve 12 hodin dechová kapela Pralinka, která se žánrově věnuje dechové, populární i koncertní hudbě. Od 16 hodin se koná historický průvod – Kterak sedlečtí do Bohnic putovali, jež má připomenout události osamostatnění zdejší farnosti. Pro milovníky historické hudby bude od 17 hodin připraven koncert kapely Rignis v kostele sv. Václava v areálu psychiatrické léčebny.

Statek Vraných nabídne na své zahradě nejenom výtvarné dílny, ale také ukázky tradičních řemesel, které bude možno i vyzkoušet. Interiér statku bude hostit výstavu historických fotografií a od 14 hodin se zde uskuteční také výtvarná dílna Filcové brože.

Během dne vystoupí kejklířský soubor Ovis Jokulatores, představí se domácí loutkové divadlo Jiskra a chybět nebude ani tombola, jejíž vyhlášení je naplánováno na 18 hodinu. Vrchol večera a zakončení posvícení obstará koncert energické zpěvačky Magdalény a jejího Duna bandu, který začíná těsně před 19. hodinou.

Vstup na Starobohnické posvícení je zdarma.


Párty, kreslení, blbnutí. Co se děje na radnici? Děti z Prahy 13 mají jasno

6. února 2018 v 11:27

Co si děti myslí, že se děje na radnici? Na otázku co za důležité věci dělá pan starosta a co se na radnici děje odpovídaly děti z nové mateřinky U Stromu.

Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Další články
Nahoru