dnes
Úterý - skorojasno
23°C
zítra
Středa - prehanky-dest
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
23°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Starobohnické posvícení: Historický průvod, jarmark, výtvarné dílny i divadlo

V neděli 22. května se od 12 do 20 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích 9. ročník Starobohnického posvícení.

Těšit se můžete na tradiční staročeský jarmark, posvícenskou tombolu a bohatý hudební a taneční program pro děti i dospělé.

Starobohnické posvícení otevře ve 12 hodin dechová kapela Pralinka, která se žánrově věnuje dechové, populární i koncertní hudbě. Od 16 hodin se koná historický průvod – Kterak sedlečtí do Bohnic putovali, jež má připomenout události osamostatnění zdejší farnosti. Pro milovníky historické hudby bude od 17 hodin připraven koncert kapely Rignis v kostele sv. Václava v areálu psychiatrické léčebny.

Statek Vraných nabídne na své zahradě nejenom výtvarné dílny, ale také ukázky tradičních řemesel, které bude možno i vyzkoušet. Interiér statku bude hostit výstavu historických fotografií a od 14 hodin se zde uskuteční také výtvarná dílna Filcové brože.

Během dne vystoupí kejklířský soubor Ovis Jokulatores, představí se domácí loutkové divadlo Jiskra a chybět nebude ani tombola, jejíž vyhlášení je naplánováno na 18 hodinu. Vrchol večera a zakončení posvícení obstará koncert energické zpěvačky Magdalény a jejího Duna bandu, který začíná těsně před 19. hodinou.

Vstup na Starobohnické posvícení je zdarma.


Promenádní koncert - Pražské jaro 2018. Vstup zdarma

Dnes ve 13:02

Koncert k poctě československých legionářů 1916–1918 v neděli 27. května.

Dyzajn market léto 2018

Dnes ve 12:29

Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla 26. a 27. května. Akce se během víkendu zúčastní cca 180 dyzajnérů šperků, doplňků, kabelek a batohů, autorů uměleckých předmětů, porcelánu, dekorací, návrhářů...

Festival kreativního a logického hraní 2018

Dnes ve 12:00

Přijďte si v sobotu 26. května s celou rodinou stavět, vyrábět, hrát i lámat mozkové závity! Kluci i holky budou stavět obrovské vláčkodráhy a zábavné kuličkové dráhy a otestují stavebnice z převodových koleček.

Ratolest Fest 2018

Dnes v 11:54

Pátý ročník rodinného festivalu najdete tradičně na obou březích Vltavy. Na děti a rodiče čeká přes 100 malých i velkých sportovních, uměleckých, přírodovědeckých, technických i vodních zážitků.

Dětský den v Thomayerově nemocnici

Dnes v 11:07

Dětský den v Thomayerově nemocnici se koná zítra, ve středu 23. května od 8:30 do 15 hodin v parku za budovou ředitelství.

Dětská pouť v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky

Včera v 15:17

V pátek 1. června od 14 hodin v zahradě Neurologické a Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, Ke Karlovu 11, Praha 2.

Sobota: Turnaj v malé kopané

Včera v 11:21

Součástí sportovního vyžití občanů Prahy 1 se staly sportovní turnaje. Další z nich, v malé kopané, se na hřišti Na Františku koná v sobotu 26. května od 10 hodin.

Prosecké jaro zve na Cestu do první republiky

Včera v 08:49

K oslavě výročí 100 let vzniku republiky připravila Městská část Praha 9 několik projektů. Jedním z nich je Prosecké jaro, cesta do první repliky. Uskuteční se v neděli 27. května od 14 do 20 hodin v Parku Přátelství na Proseku.

Doktorfest 2018. Hudba léčí, a když hrají lékaři, platí to dvojnásob

Včera v 07:20

Šestý ročník dobročinného hudebního festivalu lékařů v sobotu 26. května od 12 do 22 hodin. U Písecké brány na Praze 6 se již pošesté bude konat lékařský hudební festival Doktorfest.

Festival Nuselské dvorky se vrací

19. května 2018 v 06:47

Celodenní festivalovou pohodu si v Nuslích užijete dnes od 9 do 23 hodin. V hlavní roli se představí dvorek v CIRQUEONu, Vnitroblok Mečislavova, zahrádka kavárny Sweetcakes – coffee and pies a kavárna Ňáký kafé.

Další články
Nahoru