dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Starobohnické posvícení: Historický průvod, jarmark, výtvarné dílny i divadlo

V neděli 22. května se od 12 do 20 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích 9. ročník Starobohnického posvícení.

Těšit se můžete na tradiční staročeský jarmark, posvícenskou tombolu a bohatý hudební a taneční program pro děti i dospělé.

Starobohnické posvícení otevře ve 12 hodin dechová kapela Pralinka, která se žánrově věnuje dechové, populární i koncertní hudbě. Od 16 hodin se koná historický průvod – Kterak sedlečtí do Bohnic putovali, jež má připomenout události osamostatnění zdejší farnosti. Pro milovníky historické hudby bude od 17 hodin připraven koncert kapely Rignis v kostele sv. Václava v areálu psychiatrické léčebny.

Statek Vraných nabídne na své zahradě nejenom výtvarné dílny, ale také ukázky tradičních řemesel, které bude možno i vyzkoušet. Interiér statku bude hostit výstavu historických fotografií a od 14 hodin se zde uskuteční také výtvarná dílna Filcové brože.

Během dne vystoupí kejklířský soubor Ovis Jokulatores, představí se domácí loutkové divadlo Jiskra a chybět nebude ani tombola, jejíž vyhlášení je naplánováno na 18 hodinu. Vrchol večera a zakončení posvícení obstará koncert energické zpěvačky Magdalény a jejího Duna bandu, který začíná těsně před 19. hodinou.

Vstup na Starobohnické posvícení je zdarma.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru