dnes
Sobota - prehanky-dest
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Zpravodajství

Staré oblečení pomáhá: Recyklujte s Jedničkou

Máte plný šatník starého nebo nepoužitého oblečení a nevíte, kam s ním? Od pondělí 23. ledna do pátku 27. ledna ho budete moct odnést do tiskového centra radnice MČ Praha 1, kde bude díky  FOREWEAR recyklováno a najde nové využití.

Městská část Praha 1 společně s prospěšným projektem FOREWEAR připravila akci, jejímž cílem je shromáždit co nejvíce starého oblečení, které posléze najde nové využití. Zachovalé oblečení poputuje jako charitativní dar potřebným, horší kousky pak budou recyklovány, načež z nich vzniknou nové věci.  

„Jsem velmi rád, že mohu podpořit takový společensky prospěšný projekt, jakým je FOREWEAR. Je to skvělý nápad, že již staré a nenošené oblečení, které bychom jinak například vyhodili, se může ještě využít a může posloužit dál, a to i v jiné roli, a může tak pomoci,“ uvedl starosta Prahy Oldřich Lomecký.

Sběr ošacení bude probíhat v tiskovém centru v pasáži radnice Prahy 1 v ulici Vodičkova 18, od 23. do 27. ledna, každý den od 11 do 15 hodin.
Společensky prospěšný projekt FOREWEAR svým přístupem k využití starého oblečení vyhrál pražské kolo soutěže Živnostník roku 2015. Řeší otázku přebytku nevyužitého oblečení, které sbírá na firemních edukativních sbírkách oblečení i třídí mezi veřejností.

Velká část pomůže lidem v nouzi (např. klienti Borůvka Praha, charitativní činnost sester boromejek, Azylový dům Sv. Terezie) a z nenositelných kousků je vyroben nový materiál. Z této nové recyklované netkané textilie pro projekt FOREWEAR se v chráněné šicí dílně vyrábějí barevné, praktické, funkčně-designové výrobky: zápisníky, obaly na knihy, mobily, power banky, tablety, tašky na dokumenty atd.

Tyto ekologické výrobky si mohou zakoupit jak jednotlivci v e-shopu, tak firmy, které je využívají jako obrandované dárky pro zaměstnance, partnery a stážisty. Projekt takto podporuje zodpovědný společenský konzum, udržitelnost a životní prostředí, a dává práci znevýhodněným lidem v chráněných dílnách.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru