dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Zpravodajství

Staré oblečení pomáhá: Recyklujte s Jedničkou

Máte plný šatník starého nebo nepoužitého oblečení a nevíte, kam s ním? Od pondělí 23. ledna do pátku 27. ledna ho budete moct odnést do tiskového centra radnice MČ Praha 1, kde bude díky  FOREWEAR recyklováno a najde nové využití.

Městská část Praha 1 společně s prospěšným projektem FOREWEAR připravila akci, jejímž cílem je shromáždit co nejvíce starého oblečení, které posléze najde nové využití. Zachovalé oblečení poputuje jako charitativní dar potřebným, horší kousky pak budou recyklovány, načež z nich vzniknou nové věci.  

„Jsem velmi rád, že mohu podpořit takový společensky prospěšný projekt, jakým je FOREWEAR. Je to skvělý nápad, že již staré a nenošené oblečení, které bychom jinak například vyhodili, se může ještě využít a může posloužit dál, a to i v jiné roli, a může tak pomoci,“ uvedl starosta Prahy Oldřich Lomecký.

Sběr ošacení bude probíhat v tiskovém centru v pasáži radnice Prahy 1 v ulici Vodičkova 18, od 23. do 27. ledna, každý den od 11 do 15 hodin.
Společensky prospěšný projekt FOREWEAR svým přístupem k využití starého oblečení vyhrál pražské kolo soutěže Živnostník roku 2015. Řeší otázku přebytku nevyužitého oblečení, které sbírá na firemních edukativních sbírkách oblečení i třídí mezi veřejností.

Velká část pomůže lidem v nouzi (např. klienti Borůvka Praha, charitativní činnost sester boromejek, Azylový dům Sv. Terezie) a z nenositelných kousků je vyroben nový materiál. Z této nové recyklované netkané textilie pro projekt FOREWEAR se v chráněné šicí dílně vyrábějí barevné, praktické, funkčně-designové výrobky: zápisníky, obaly na knihy, mobily, power banky, tablety, tašky na dokumenty atd.

Tyto ekologické výrobky si mohou zakoupit jak jednotlivci v e-shopu, tak firmy, které je využívají jako obrandované dárky pro zaměstnance, partnery a stážisty. Projekt takto podporuje zodpovědný společenský konzum, udržitelnost a životní prostředí, a dává práci znevýhodněným lidem v chráněných dílnách.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru