dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Staré lavičky na Smetanově nábřeží dělají městu ostudu. Někde chybí, jinde jsou jen přetřeny
Posaďte se, prosím. Foto: autor

Staré lavičky na Smetanově nábřeží dělají městu ostudu. Někde chybí, jinde jsou jen přetřeny

Smetanovo nábřeží je jednou z vizitek Prahy před zahraničními turisty. Jsou odtud nejpůsobivější výhledy na Pražský hrad a Karlův most, takže se nelze divit, že tudy prochází každý den velké množství lidí. Nicméně tamější lavičky k posezení nelákají. Na některých místech je vandalové zničili, tam kde zůstaly, na dřevených sedácích zahlodal zub času.

„V loňském roce proběhla oprava dvou zničených laviček. Vzhledem k omezeným finančním prostředkům neplánujeme letos jejich výměnu či opravu,“ sdělil již dříve serveru Pražský patriot mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek.

lavicky-nabrezi-nahled Zájemci o sezení na nábřeží tak mohou odpočívat jen na starém dřevě, které nepůsobí moc vábně. Některé ze starých laviček byly natřeny novou barvou. Natěrači začali od Novotného lávky, včera odpoledne byly natřeny tři lavičky, větší část tedy ne.

Pražský magistrát se po dotazu serveru Pražský patriot obrátil na TSK se žádostí, aby znovu prověřila stav laviček.

„Na některých znovu chybí výplň laviček. Podle zkušeností byly dřevěné výplně zničeny návštěvníky nedalekých barů u Novotného lávky. Že rozjaření a opilí návštěvníci ničí městský mobiliář se stává často,“ uvedl Luděk Schreib z magistrátního Odboru komunikace.

lavicky-rozbite-smetanovo-nabrezi-nahled TSK proto znovu objednala materiál na doplnění laviček a po dodání by měl být neprodleně osazen. Paradoxně nejlépe na tom tedy budou lavičky, ze kterých někdo sedáky odstranil. Budou totiž nové, místo těch starých a pouze natřených.


Další články
Nahoru