Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 20. 6. 2024
Svátek má Květa
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Stará čistírna v Bubenči hledá gastro provozovatele, město vyhlásilo výběrové řízení
Bubenečská čistírna. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Stará čistírna v Bubenči hledá gastro provozovatele, město vyhlásilo výběrové řízení

Stará čistírna v Bubenči, Národní kulturní památka, která láká svou historickou krásou, dochovanou technikou a unikátním podzemím, nabízí jedinečnou příležitost pro podnikání. Městská společnost pro správu nemovitostí Trade Centre Praha (TCP) vyhlásila otevřené výběrové řízení na pronájem nebytových prostor tohoto objektu.

Cílem je najít nájemce, který bude návštěvníkům areálu Staré čistírny odpadních vod poskytovat nabídku občerstvení, nápojů a vlastních společenských akcí. Uchazeči mohou zasílat své nabídky do 17. června, s vítězným nájemcem bude následně podepsána smlouva do roku 2028. 

Součástí pronájmu je prostor kavárny a stodoly, v rámci jejichž provozu je rovněž možné využít předzahrádky. V případě pořádání větších společenských akcí bude možné využít také travnatou plochu u stodoly nebo sály v interiéru Staré čistírny odpadních vod.

„V rámci výběrového řízení bude primárně hodnocena nabídnutá výše nájemného, provozní a dramaturgický záměr, jímž chce pronajímatel prostory užívat, a předchozí zkušenosti uchazeče s podobným typem podnikání,“ řekl pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).

Součástí nájmu bude také obratové nájemné, které je určeno jako sedmiprocentní část z měsíčního obratu provozovny. 

Prostor kavárny byl ve Staré čistírně odpadních vod zřízen již v roce 2014. Přístup do ní je umožněn jak z ulice, tak přímo z budovy, kam pravidelně chodí návštěvníci prohlídek objektu, jež se odehrávají po celý týden.

Unikátní prostor nabízí mimo obvyklý provoz rovněž možnost k pořádání různých společenských a kulturních akcí společně se soukromým pronájmem pro oslavy, svatby a další podobné události.

Podrobnou specifikaci výběrového řízení včetně dalších informací naleznete na: https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0001608/zakazka/706348.


Autor: red

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

Včera ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

Včera v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

Včera ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

Včera ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Praha schválila akční plán kultury na letošní rok

Včera v 11:12

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Akční plán Kulturní politiky hlavního města Prahy 22+ na rok 2024. Dokument obsahuje konkrétní projekty připravované hlavním městem nebo jím zřizovanými či založenými organizacemi, které budou v letošním roce zahájeny nebo se v nich bude pokračovat....

Další články
Nahoru