Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Staňte se na pár týdnů hercem

Strachy, víra a naděje – jak vyjádřit emoci pohybem, nalézt správná slova pro vnitřní pocit z okolního světa? Zúčastněte se konkurzu k hereckému workshopu Městských divadel pražských. Poznáte tak nejen proces vzniku inscenace, ale procvičíte i vlastní jazyk a tělo. Konkurz proběhne 2. března od 17 hodin v divadle ABC. Kurz vede režisérka a herečka Viktorie Čermáková. 

„Účastníci dostanou na tomto hereckém workshopu prostor vyjádřit své pocity a svůj pohled na svět kolem sebe. Cestou improvizace a vzájemného dialogu tak během dvou měsíců vytvoříme malý scénický tvar, kterým budou na závěr účastníci prezentovat společnou výpověď o čistě osobních i společenských tématech a zároveň zažijí vznik divadelní inscenace od začátku až do premiéry,“ vysvětluje Viktorie Čermáková, režisérka a herečka.

Konkurz na herecký workshop se koná 2. března od 17 hodin v divadle ABC. Zájemci by si měli připravit výstup ne delší než 1 minutu o sobě a světě, jak ho vnímají. Kapacita kurzu je 10 až 14 účastníků.

Další informace o workshopu i možnostech přihlášení najdou na webových stránkách Městských divadel pražských nebo e-mailu: jakub.beran@m-d-p.cz.

 


Autor: Hla

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

Včera v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

Další články
Nahoru