Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Staňte se na pár týdnů hercem

Strachy, víra a naděje – jak vyjádřit emoci pohybem, nalézt správná slova pro vnitřní pocit z okolního světa? Zúčastněte se konkurzu k hereckému workshopu Městských divadel pražských. Poznáte tak nejen proces vzniku inscenace, ale procvičíte i vlastní jazyk a tělo. Konkurz proběhne 2. března od 17 hodin v divadle ABC. Kurz vede režisérka a herečka Viktorie Čermáková. 

„Účastníci dostanou na tomto hereckém workshopu prostor vyjádřit své pocity a svůj pohled na svět kolem sebe. Cestou improvizace a vzájemného dialogu tak během dvou měsíců vytvoříme malý scénický tvar, kterým budou na závěr účastníci prezentovat společnou výpověď o čistě osobních i společenských tématech a zároveň zažijí vznik divadelní inscenace od začátku až do premiéry,“ vysvětluje Viktorie Čermáková, režisérka a herečka.

Konkurz na herecký workshop se koná 2. března od 17 hodin v divadle ABC. Zájemci by si měli připravit výstup ne delší než 1 minutu o sobě a světě, jak ho vnímají. Kapacita kurzu je 10 až 14 účastníků.

Další informace o workshopu i možnostech přihlášení najdou na webových stránkách Městských divadel pražských nebo e-mailu: jakub.beran@m-d-p.cz.

 


Autor: Hla

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

Včera v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Letenský muzejní den

Včera v 11:15

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den, 18. května, zdarma.

Putovní výstavu o českém velikánovi Ludvíku Očenáškovi najdete v Praze 5

Včera v 09:39

Praha 5 ve spolupráci s Litevským velvyslanectvím společně vytvořili unikátní vzdělávací projekt, zaměřený na osobnost Ludvíka Očenáška, jehož pamětní deska se nachází na budově Litevského velvyslanectví.

Nové beachvolejbalové hřiště ve škole Prahy 4

Včera v 07:50

Na zahradě Základní školy Jílovská v Praze 4 bylo vybudováno na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.

Pro děti: Námořníci na Petynce

Včera v 06:54

Praha 6 zve všechny děti i jejich rodiče na Den dětí 4. června od 10 do 18 hodin na koupališti Petynka. Vstup je zdarma.

S Prahou 4 na výlet

Včera v 06:20

Výletní plavba po Vltavě pro rodiny cizinců i Čechů s dětmi (1–2 děti od 2 do 10 let) se uskuteční 7. června od 15 do cca 17 hodin. Odplouvá se z přístaviště č. 15 – náplavka při ulici Na Františku. Pro přihlášené je plavba zdarma.

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

16. května 2022 v 10:31

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické...

Festival muzejních nocí na téma Velké Prahy v knihovně

16. května 2022 v 09:42

Noční program pro celou rodinu připravila Městská knihovna v Praze na pátek 10. června 2022 v budově Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Výstavy, restaurátorský koutek, koncert, hraní her i vycházky po okolí knihovny čekají na návštěvníky od 17 do 22 hodin. Společným tématem je sté výročí...

Baráčnické vítání léta

16. května 2022 v 09:05

Praha 15 zve na Baráčnické vítání léta v neděli 19. června. 

Další články
Nahoru