dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Staňte se kapitánem Archy Noemovy nebo se vydejte na cestu po středověké Číně. Národní muzeum připravilo program na sobotní odpoledne

Národní muzeum připravilo na sobotu 7. listopadu zajímavý doprovodný program. Oblíbenou přírodovědnou expozici Archa Noemova v Nové budově Národního muzea doplní od 13 do 17 hodin komentované prohlídky pro děti i dospělé a hravý workshop zaměřený na fascinující živočišnou říši. 

Pro zájemce o historii a vzdálené země je pak připravena netradiční prohlídka nové výstavy Říše středu v Náprstkově muzeu. Od 15 do 18 hodin se návštěvníci seznámí s životem v čínských městech v dávné minulosti a vyzkouší si i výrobu vlastního porcelánového předmětu nebo princip knihtisku.

Aspoň na víkend se staň kapitánem na Arše Noemově
Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 7. listopadu od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Program představí přírodovědeckou expozici Archa Noemova. Pro návštěvníky jsou připravené komentované prohlídky a přírodovědný workshop vedený odborným lektorem. Děti se seznámí se zajímavostmi, které nabízí příroda, dozví se, jak pracuje přírodovědec, a vyzkouší si vlastní přírodovědecké bádání. Výrobky z výtvarné dílny s tematikou expozice si odnesou na památku domů. Vstupné v ceně běžné vstupenky do muzea.

Program:
13.00, 14.00, 15.00 hod.
Komentovaná prohlídka přírodovědecké expozice Archa Noemova pro děti představující pozoruhodnou krásu, rozmanitost a zajímavosti živočišné říše

16.00 hod.
Komentovaná prohlídka přírodovědecké expozice Archa Noemova pro dospělé, která je soustředěna především na obratlovce a v širokém záběru představí rozmanitost jejich druhů a životních forem. Současně si ale všimne i aktuálních otázek ohrožení a ochrany celé světové fauny.

13.00–17.00 hod.
Kapitánem na Arše Noemově
Dětští návštěvníci si vyzkouší roli kapitána – přírodovědce, který objevuje nové druhy, studuje chování zvířat, a snaží se chránit přírodu. Během workshopu navazujícího na komentovanou prohlídku objedou celý svět. Na všech zastávkách plavby čekají nejen úkoly o životě, potravě a chování zvířat ale i zajímavosti o práci ochránců zvířat. Po úspěšné plavbě okolo světa si všichni kapitáni vyrobí na památku plstěnou figurku zvířete.

Cesta po středověké Číně
Náprstkovo muzeum připravilo k nové výstavě Říše středu bohatý doprovodný program, jehož součástí je i série víkendových workshopů Cesta po středověké Číně. První se uskuteční již v sobotu 7. 11. od 15 do 18 hodin. Workshop bude ve formě hry na čínské středověké město, kde každý z účastníků bude zastávat určité povolání a sociální zařazení, typické pro středověké město. Během komentované prohlídky novou výstavou se návštěvníci seznámí s architekturou, zahradami, obchodováním a řemeslnou výrobou. Ve výtvarné dílně si pak vyzkouší výrobu vlastního „porcelánového“ předmětu a princip knihtisku.Kapacita workshopu je 20 osob.

Vstupné: 160 Kč dospělá osoba, děti 80 Kč. Zahrnuje vstupné do muzea, materiál k výrobě předmětů, které si návštěvníci po workshopu odnesou domů, pracovní listy, komentovanou prohlídku výstavy a doprovodnou přednášku. Doporučená věková hranice pro dětské účastníky je 12 let. Pouze pod dohledem rodičů.

Objednávky: Tereza Žbánková, tereza_zbankova@nm.cz,. Více informací na www.nm.cz.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru