dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
17°C
pozítří
Neděle - skorojasno
19°C

Staňte se Ježíškem pro děti z dětských domovů

Máte doma starý mobil nebo třeba hračky? Udělejte o Vánocích dobrý skutek! Občanské sdružení VESPOJENÍ organizuje vánoční charitativní akci Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů. Vybralo od dětí jejich vánoční přání, které jim může kdokoliv snadno splnit. Stačí se podívat na webové stránky www.vespojeni.cz, kde je k dispozici seznam přání.  

„Dlouhodobě pomáháme dětským domovům, které bohužel nemají finanční prostředky na to, aby dětem splnili jejich přání. Díky projektu Staňte se Ježíškem dětem z DD může kdokoliv z nás pomoci, když si dětská přání vezme osobně na starost,“ popisuje projekt předsedkyně OS VE SPOJENÍ Jana Buriánková. Dodává, že děti si nejčastěji přejí oblečení, hračky či mobilní telefony.

Mnoho přání právě na mobilní telefony splní nezisková organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem vysloužilých elektrospotřebičů. Dlouhodobě organizuje projekt Věnuj mobil, v němž mohou lidé odevzdávat staré mobily, ať už funkční či nefunkční.

„Funkční telefony po celou dobu projektu věnujeme právě dětem z dětských domovů či pěstounským rodinám. Rozhodli jsme se podpořit projekt Staňte se Ježíškem dětem z DD a udělat alespoň o Vánocích co největší radost těm, kteří jí někdy tolik nemají,“ vysvětluje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Podle průzkumu, který si společnost ASEKOL nechala zpracovat, se v českých domácnostech nachází až 9 milionů nepoužívaných mobilů. „Mnoho z nich je přitom stále funkčních. Doufáme tedy, že se lidé v rámci vánoční nálady a povánočních úklidů proberou svými šuplíky a skříněmi a podělí se s dětskými domovy o staré mobily,“ říká Ansorgová.

Smysl má však samozřejmě vracet i nefunkční přístroje. Využít lze jak projektu Věnuj mobil, tak třeba červených kontejnerů na drobné elektro, boxů na prodejnách elektra či sběrných dvorů. Navíc už díky zpětnému odběru pouhých sta mobilních telefonů se nemusí vytěžit 29,2 litru ropy. Stejné množství ropy se například spotřebuje k ujetí 417 km v osobním automobilu s běžnou spotřebou.  Dojde také např. k úspoře 2 340 litrů pitné vody, čímž nevznikne stejné množství znečištěných odpadních vod. Tolik vody spotřebuje člověk na mytí zubů – dvakrát denně dvě minuty – za necelé dva měsíce.

 


V Krči hořelo v restauraci

Včera v 18:38

Dnes odpoledne v 15:17 vyjely jednotky hasičů z Krče a centrální stanice do Nuselské ulice k požáru v kuchyni restaurace. Před příjezdem jednotek objekt opustilo několik osob a jedna osoba byla předána do péče záchranářů.  V 15:39 byl požár lokalizován.

Výstava sociálních služeb v Praze 13 na radnici ještě zítra

Včera v 17:23

Navštivte 11. výstavu sociálních služeb v Praze 13. Do 18. října je přístupná v atriu radnice na Slunečním náměstí během úředních hodin.

Praha 5: Koncert k výročí sametové revoluce zdarma

Včera v 17:03

Koncert k 30. výročí sametové revoluce pořádá pátá městská část v kostele sv. Václava na Smíchově.

Sokol Hostivař slaví

Včera v 16:45

Oslava 150. váročí prvního založení Sokola v Hostivaři se koná pod záštitou starosty patnácté městské části Milana Wenzla v pátek 1. listopadu.

Skřítek Bramboráček v Praze 4

Včera ve 14:20

Podzimní tvoření v Rodinném centru Rybička v pondělí 21. října od 15 hodin.

Ocenění PVK: Služby a profesionalita zaměstnanců

Včera ve 14:04

Vysokou spokojenost s úrovní služeb ukázal poslední průzkum spokojenosti, který pro Pražské vodovody a kanalizace provedla nezávislá výzkumná agentura IBRS – International Business and Research Services.

Uzavření tunelového komplexu Blanka

Včera ve 13:26

Od soboty 19. října od 23 hodin do neděle 20. října do 5 hodin bude tunelový komplex uzavřen.

Juniorská vědecká konference

Včera v 09:32

Konference pro mladé vědce a vědkyně od 10 do 19 let proběhne 8. a 9. listopadu na půdě Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy na Albertově. Se svými výzkumnými příspěvky se stále můžete přihlásit i vy nebo vaše ratolesti zapálené pro přírodu či techniku! 

Ocenění Bílá vrána pro inspirativní lidi z dětských domovů

Včera v 09:19

Obecně prospěšná společnost yourchance ocenila již pošesté mladé lidi z dětských domovů, zaměstnance dětských domovů a zaměstnavatele, jejichž přístup stojí za uznání. Slavnostní udílení cen Bílá vrána se odehrálo v úterý 15. října v Rezidenci primátora hlavního...

Sběr listí nakaženého klíněnkou v Praze 7

Včera v 09:08

Praha 7 připravila pytle na sběr listí kaštanu napadeného klíněnkou jírovcovou, které si mohou zájemci vyzvednout na informačních centrech městské části. Ve spolupráci s Pražskými službami je zdarma zajištěn odvoz a likvidace listí. 

Sedm hodin nepřetržité resuscitace a nový český rekord

Včera v 09:02

Sedm hodin a 11 minut si včera na Mariánském náměstí v Praze předávali dobrovolníci štafetu v resuscitaci. Pod dohledem zdravotníků pražské záchranky se tak podařilo vytvořit nový český rekord v délce nepřetržité resuscitace. Nepřímou srdeční masáž si vyzkoušelo přes...

Dnes: Večírek u pianina

Včera v 07:11

Letošní závěrečný večírek u pianina, kde si společně můžete zazpívat, zatančit, nebo si přijít jen poslechnout známé romantické, vážnější i veselé písně se koná ve čtvrtek 17. října od 17 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru