dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C

Staňte se Ježíškem pro děti z dětských domovů

Máte doma starý mobil nebo třeba hračky? Udělejte o Vánocích dobrý skutek! Občanské sdružení VESPOJENÍ organizuje vánoční charitativní akci Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů. Vybralo od dětí jejich vánoční přání, které jim může kdokoliv snadno splnit. Stačí se podívat na webové stránky www.vespojeni.cz, kde je k dispozici seznam přání.  

„Dlouhodobě pomáháme dětským domovům, které bohužel nemají finanční prostředky na to, aby dětem splnili jejich přání. Díky projektu Staňte se Ježíškem dětem z DD může kdokoliv z nás pomoci, když si dětská přání vezme osobně na starost,“ popisuje projekt předsedkyně OS VE SPOJENÍ Jana Buriánková. Dodává, že děti si nejčastěji přejí oblečení, hračky či mobilní telefony.

Mnoho přání právě na mobilní telefony splní nezisková organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem vysloužilých elektrospotřebičů. Dlouhodobě organizuje projekt Věnuj mobil, v němž mohou lidé odevzdávat staré mobily, ať už funkční či nefunkční.

„Funkční telefony po celou dobu projektu věnujeme právě dětem z dětských domovů či pěstounským rodinám. Rozhodli jsme se podpořit projekt Staňte se Ježíškem dětem z DD a udělat alespoň o Vánocích co největší radost těm, kteří jí někdy tolik nemají,“ vysvětluje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Podle průzkumu, který si společnost ASEKOL nechala zpracovat, se v českých domácnostech nachází až 9 milionů nepoužívaných mobilů. „Mnoho z nich je přitom stále funkčních. Doufáme tedy, že se lidé v rámci vánoční nálady a povánočních úklidů proberou svými šuplíky a skříněmi a podělí se s dětskými domovy o staré mobily,“ říká Ansorgová.

Smysl má však samozřejmě vracet i nefunkční přístroje. Využít lze jak projektu Věnuj mobil, tak třeba červených kontejnerů na drobné elektro, boxů na prodejnách elektra či sběrných dvorů. Navíc už díky zpětnému odběru pouhých sta mobilních telefonů se nemusí vytěžit 29,2 litru ropy. Stejné množství ropy se například spotřebuje k ujetí 417 km v osobním automobilu s běžnou spotřebou.  Dojde také např. k úspoře 2 340 litrů pitné vody, čímž nevznikne stejné množství znečištěných odpadních vod. Tolik vody spotřebuje člověk na mytí zubů – dvakrát denně dvě minuty – za necelé dva měsíce.

 


Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Dnes v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Dnes v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Včera v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Včera v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

15. prosince 2017 ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

15. prosince 2017 ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

15. prosince 2017 ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

15. prosince 2017 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

15. prosince 2017 ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

15. prosince 2017 v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

15. prosince 2017 v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Další krátké zprávy
Nahoru