dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Stanovisko starosty Prahy 13 k Vidouli

Stanovisko starosty Prahy 13 k jednání o možnostech výstavby na Vidouli v reakci na včerejší jednání pražského zastupitelstva vydal dnes starosta Prahy 13 David Vodrážka tiskovou zprávu, která se týká Vidoule. Vzhledem k tomu, že o tématu server Pražský patriot průběžně informuje, přinášíme ji v plném znění.

„Zastupitelstvo hl. města Prahy na svém zasedání 11. září opět posunulo blíže k realizaci možnost zástavby volných ploch na stolové hoře Vidoule, která leží na území Prahy 5, avšak na samotné hranici s Prahou 13. Většina zastupitelů hl. města totiž nepodpořila návrh na revokaci a zrušení usnesení z 29. května 2014. Podle zmíněného usnesení by měly být prozkoumány možnosti změny územního plánu a zástavby Vidoule například obytnými domy. Praha 13 je přímým sousedem dotčeného území a případné změny v této oblasti se jí bytostně dotýkají, ať už z hlediska dopravního nebo proto, že Vidoule je přírodní památkou a slouží jako rekreační místo obyvatel Prahy 13, stejně jako obyvatel Prahy 5. Orgány hl. města Prahy o těchto záměrech naši radnici vůbec neinformovaly, ani nepožádaly Prahu 13 o žádné stanovisko. Já jako starosta Prahy 13 s jakýmikoli stavebními záměry na Vidouli nesouhlasím. V nejbližších dnech odešlu dopis se svým stanoviskem primátorovi hl. města Prahy a podniknu veškeré právní kroky, aby k výstavbě nedošlo," uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru