dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská doprava

Stanovisko EMS k úvahám vedení Prahy o zavedení nového systému místo Opencard

„Navrhovaný postup je v rozporu s dřívějšími rozhodnutími Rady i Zastupitelstva HMP a v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Není možné, aby byl dopředu znám vítěz tendru,“ uvedl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Celou záležitost už navíc prošetřuje kvůli nedovolené podpoře Evropská komise. Společnost EMS je připravena obrátit se také na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

„Výsledná cena nového systému bude minimálně 300 milionů korun. Jestliže kdokoliv Praze deklaruje jeho vybudování za řádově desítky milionů, uvádí metropoli v omyl. Budapešť nedávno podepsala kontrakt na vybudování elektronického odbavování v dopravě za 2,5 miliardy korun. Praha se tak svým rozhodnutím může zavázat firmám, kterým bude nucena platit do budoucna obrovské penzum víceprací a vícenákladů. Cui bono? Hlavní město by si mělo v první řadě stran svého plánu nechat zpracovat kvalitní odborný posudek. Je naprosto neúčelné likvidovat stávající a plně fungující systém. Praha mohla vše odkoupit za 85 milionů korun a dále rozvíjet komerční potenciál. Vybudováním nového systému se Praha nezbaví závislosti na dodavatelích a zároveň bude muset systém i dále dotovat z veřejných prostředků, což považujeme za mimořádně nehospodárné,“ dodal Martin Opatrný.


Další články
Nahoru