Dnes Sobota - oblacno 8°C
Zítra Neděle - skorojasno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Stanice metra Želivského se dočká opravy, právě začalo hledání projektanta
Stanice metra Želivského. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Stanice metra Želivského se dočká opravy, právě začalo hledání projektanta

Stanice pražského metra A Želivského se dočká opravy. Dopravní podnik (DPP) hledá firmu, která udělá projekt na rekonstrukci stanice, výměnu pohyblivých schodů a zřízení bezbariérového přístupu.

Náklady na projekt jsou vyčísleny na maximálně 95,09 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z oznámení o zahájení zadávacího řízení zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Stanice byla zprovozněna v roce 1980. DPP nyní chystá opravy ve stanici metra A Jiřího z Poděbrad.

Předmětem plnění zakázky je podle dokumentu zajištění komplexních projektových podkladů, a to včetně zajištění potřebných průzkumů.

Vybraná firma dodá také dokumentaci nutnou pro územní a stavební řízení. Zajistí vydání a nabytí právní moci územního rozhodnutí a stavebního povolení a zajištění autorského dozoru.

Zájemci o zakázku se mohou hlásit do 19. srpna. Doba jejího trvání by měla být šest měsíců. „Zadavatel předpokládá zahájení plnění předmětu veřejné zakázky ve druhém pololetí roku 2020. Termín je podmíněn ukončením zadávacího řízení a uzavřením smlouvy o dílo s vybraným dodavatelem," píše se v dokumentu.

U opravy stanice linky A Jiřího z Poděbrad předpokládá podnik podle dřívějšího vyjádření výběr vítěze tendru letos na konci letních prázdnin. Stavbu plánuje zahájit letos v listopadu.

Všechny práce potrvají více než dva roky, a to do poloviny března 2023. Stanice bude uzavřena pouze při výměně eskalátorů.


Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

Dnes ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

Dnes v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Oprava mostu Ve Žlíbku po zimní přestávce pokračuje

7. dubna 2021 v 08:05

Technická správa komunikací zahájí po zimní přestávce od 11. dubna stavební práce na druhé polovině mostu X526 v ulici Ve Žlíbku – Počernická přes komunikaci D10 (Novopacká). Práce by měly skončit do 31. července 2021. 

Kdy v dubnu neprojedete tunelem Mrázovka

6. dubna 2021 v 11:36

Z důvodu mytí a údržby technologie bude postupně uzavírán tunel Mrázovka.

Praha 4 nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193

5. dubna 2021 ve 20:10

Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Začne oprava Kutnohorské ulice

2. dubna 2021 v 08:00

Technická správa komunikací začne od pondělí 12. dubna s rozsáhlou rekonstrukcí Kutnohorské ulice v úseku začínající 250 m před ulicí Kardausova a končící okružní křižovatkou Přátelství x Podleská.

Oprava mostu Chodovec v Praze 11

1. dubna 2021 v 08:49

Technická správa komunikací začne od soboty 10. dubna instalovat dopravní omezení a od pondělí 12. dubna zahájí stavební práce na mostě X694 Chodovec, který převádí ulici Brněnská přes ulici Pod Chodovem.

Uzavření středního tubusu Strahovského tunelu

31. března 2021 v 17:10

Z důvodu mytí stěn a stropu a údržby technologie bude střední tubus (B) Strahovského tunelu ve směru na Břevnov od 6. dubna do 12. dubna uzavřen vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Mytí stěn a stropu v Letenském tunelu

31. března 2021 ve 12:16

Z důvodu mytí stěn a stropu bude Letenský tunel od čtvrtka 8. dubna do pátku 9. dubna od 23 hodin do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru