dnes
Pondělí - obcasny-dest
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
18°C
pozítří
Středa - jasno
23°C
Stanice metra Želivského se dočká opravy, právě začalo hledání projektanta
Stanice metra Želivského. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Stanice metra Želivského se dočká opravy, právě začalo hledání projektanta

Stanice pražského metra A Želivského se dočká opravy. Dopravní podnik (DPP) hledá firmu, která udělá projekt na rekonstrukci stanice, výměnu pohyblivých schodů a zřízení bezbariérového přístupu.

Náklady na projekt jsou vyčísleny na maximálně 95,09 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z oznámení o zahájení zadávacího řízení zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Stanice byla zprovozněna v roce 1980. DPP nyní chystá opravy ve stanici metra A Jiřího z Poděbrad.

Předmětem plnění zakázky je podle dokumentu zajištění komplexních projektových podkladů, a to včetně zajištění potřebných průzkumů.

Vybraná firma dodá také dokumentaci nutnou pro územní a stavební řízení. Zajistí vydání a nabytí právní moci územního rozhodnutí a stavebního povolení a zajištění autorského dozoru.

Zájemci o zakázku se mohou hlásit do 19. srpna. Doba jejího trvání by měla být šest měsíců. „Zadavatel předpokládá zahájení plnění předmětu veřejné zakázky ve druhém pololetí roku 2020. Termín je podmíněn ukončením zadávacího řízení a uzavřením smlouvy o dílo s vybraným dodavatelem," píše se v dokumentu.

U opravy stanice linky A Jiřího z Poděbrad předpokládá podnik podle dřívějšího vyjádření výběr vítěze tendru letos na konci letních prázdnin. Stavbu plánuje zahájit letos v listopadu.

Všechny práce potrvají více než dva roky, a to do poloviny března 2023. Stanice bude uzavřena pouze při výměně eskalátorů.


Rekonstrukce Koněvovy ulice v dalším úseku přinese nová dopravní omezení

30. července 2020 v 11:22

Technická správa komunikací pokračuje od 1. do 23. srpna další fází první etapy rekonstrukce ulice Koněvova na Žižkově, a to v úseku Rokycanova – Ostromečská, která přinese nová dopravní omezení.

Praha 10 eviduje již 2477 žádostí o parkovací oprávnění, třetina byla podána elektronicky

30. července 2020 v 09:17

Praha 10 vydává od 15. července oprávnění pro parkovací zóny, které budou na jejím území zaváděné od 24. srpna. Po deseti dnech činnosti výdejny hlásí 2 477 žádostí, z toho 30 procent jich bylo podáno elektronicky. 

Víkend: Noční uzavření Strahovského tunelu

28. července 2020 ve 20:09

Uzavření Strahovského tunelu proběhne od soboty 1. srpna od 23 hodin do neděle 2. srpna do 5 hodin.

Dopravní omezení na Strakonické ulici

27. července 2020 ve 20:03

Stavba nového mostu na Zbraslavi, který spojuje ulice Za Opusem a K Výtopně, se dostává do další fáze. Práce si v následujících dnech vyžádají dočasné omezení dopravy v pravém jízdním pruhu.

Dnes v noci dojde k uzavření Bubenečského tunelu

23. července 2020 ve 12:06

Bubenečský tunel bude od 23. července od 23 hodin do 24. července do 5 hodin uzavřen.

Projekt výstavby tunelu mezi Prahou a Berounem se dočká aktualizace dokumentace pro územní řízení

20. července 2020 v 19:42

Správa železnic aktuálně vyhlásila výběrové řízení na zhotovení aktualizace dokumentace pro územní řízení stavby Novostavba trati Praha-Smíchov – Beroun. Jejím předmětem je výstavba nové dvoukolejné trati na 3. tranzitním koridoru přímo propojující stanice Praha-Smíchov a Beroun. Vítěz výběrového...

Další články
Nahoru