dnes
Čtvrtek - zatazeno
8°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
12°C
Stanice metra Želivského se dočká opravy, právě začalo hledání projektanta
Stanice metra Želivského. Foto: VitVit / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Stanice metra Želivského se dočká opravy, právě začalo hledání projektanta

Stanice pražského metra A Želivského se dočká opravy. Dopravní podnik (DPP) hledá firmu, která udělá projekt na rekonstrukci stanice, výměnu pohyblivých schodů a zřízení bezbariérového přístupu.

Náklady na projekt jsou vyčísleny na maximálně 95,09 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z oznámení o zahájení zadávacího řízení zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Stanice byla zprovozněna v roce 1980. DPP nyní chystá opravy ve stanici metra A Jiřího z Poděbrad.

Předmětem plnění zakázky je podle dokumentu zajištění komplexních projektových podkladů, a to včetně zajištění potřebných průzkumů.

Vybraná firma dodá také dokumentaci nutnou pro územní a stavební řízení. Zajistí vydání a nabytí právní moci územního rozhodnutí a stavebního povolení a zajištění autorského dozoru.

Zájemci o zakázku se mohou hlásit do 19. srpna. Doba jejího trvání by měla být šest měsíců. „Zadavatel předpokládá zahájení plnění předmětu veřejné zakázky ve druhém pololetí roku 2020. Termín je podmíněn ukončením zadávacího řízení a uzavřením smlouvy o dílo s vybraným dodavatelem," píše se v dokumentu.

U opravy stanice linky A Jiřího z Poděbrad předpokládá podnik podle dřívějšího vyjádření výběr vítěze tendru letos na konci letních prázdnin. Stavbu plánuje zahájit letos v listopadu.

Všechny práce potrvají více než dva roky, a to do poloviny března 2023. Stanice bude uzavřena pouze při výměně eskalátorů.


Uzavření Suchdolské ulice přinese dopravní omezení

Dnes v 16:01

Z důvodu výstavby nového vodovodního řadu v Suchdolské ulici bude ulice uzavřena.

České dráhy upravují nabídku spojení mezi Prahou, Ostravskem a Žilinou

Dnes v 15:08

V souvislosti s aktuální epidemickou situací a výrazně nižší poptávkou po cestování České dráhy v kooperaci s ministerstvem dopravy a se zahraničními partnerskými dopravci optimalizují nabídku spojení mezi Prahou, Ostravskem a Žilinou. Změny budou platit až do...

Začátkem listopadu budou tunely Brusnický, Dejvický a Bubenečský uzavřeny

Dnes ve 12:12

Z důvodu pravidelné údržby a mytí budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od 1. listopadu do 4. listopadu vždy od 23 hodin do 5 hodin.

Ve čtvrtek v noci bude uzavřen tunelový komplex Blanka

27. října 2020 v 06:45

Tunelový komplex Blanka bude od 29. října od 23:00 hodin do 30. října do 5 hodin uzavřen.

Pracoviště registru vozidel v Břevnově je z důvodu karantény zcela uzavřeno

25. října 2020 v 19:20

Od 26. října do odvolání je z důvodu karantény pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 6 – Břevnově, Radimova 39, mimo provoz. Nebude ani odbavovat klienty, kteří se objednali k návštěvě prostřednictvím rezervačního systému. 

U dopravního značení otestuje Praha inovativní technologie

25. října 2020 v 17:58

Pražští radní schválili projektový záměr s názvem Testování inovativní technologie pro správu dopravního značení. Realizací je pověřena městská společnost Operátor ICT (OICT). Cílem projektu je otestování IoT technologie, která poskytne například informace o GPS pozici nebo změně polohy oproti...

Další články
Nahoru