dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Stanice metra Nádraží Veleslavín: Dopravní podnik musí rychle vybudovat chybějící eskalátor
Z nástupiště do vestibulu se cestující eskalátorem dostanou, na povrch už ne. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Stanice metra Nádraží Veleslavín: Dopravní podnik musí rychle vybudovat chybějící eskalátor

Pražský dopravní podnik (DPP) zahájí výstavbu chybějícího eskalátoru ve stanici metra A Veleslavín. Představenstvu to uložila dozorčí rada DPP. ČTK to řekl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Stanice metra byla zprovozněna v novém úseku metra A z Dejvic do Motola loni v dubnu. Cestujícím, zejména na ruzyňské letiště, tam kvůli chybějícímu eskalátoru začali nosit zavazadla nosiči.

Kdy budou jezdící schody stát a na kolik přijdou, zatím není jasné. „Dozorčí rada DPP dnes uložila představenstvu bezodkladně zahájit investici výstavby eskalátoru ve stanici metra Veleslavín," řekl Dolínek.

Na Veleslavíně přestupují cestující, kteří jedou na Letiště Václava Havla na Ruzyni, z metra na autobusovou linku na letiště. Původně tam přestupní terminál nebyl plánován, nakonec ale někdejší vedení města rozhodlo, že trasa metra A bude končit u nemocnice v Motole a nepovede dál směrem k letišti.

Kdy přesně eskalátor vznikne a kolik bude stát, není jasné. V loňském roce při řešení problému s chybějícím eskalátorem magistrát počítal s náklady asi 15 milionů korun.

Úsek metra A byl zprovozněn loni 6. dubna a stavba vyšla na zhruba 20 miliard korun. V novém úseku vznikly čtyři zastávky – Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol.


Další články
Nahoru