dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Stanice Jinonice se uzavře na sedm měsíců, při opravách zachovají původní skleněný obklad
Nástupiště stanice Jinonice. Foto: archiv

Stanice Jinonice se uzavře na sedm měsíců, při opravách zachovají původní skleněný obklad

Ve stanici metra Jinonice na lince B zůstane i po opravách, které nedávno začaly a protáhnou se až do druhé poloviny příštího roku, původní skleněný obklad. Do začátku prací nebylo jasné, zda se tvarovky od akademického sochaře Františka Víznera při snímání ze stěn nepoškodí. Stanice na lince B bude příští rok sedm měsíců pro cestující mimo provoz.

Rekonstrukci stanice metra Jinonice je potřeba provést především z důvodů masivních průsaků vody. Ta ničí nosný systém obkladů a zatéká i na ně. „Mohu veřejnost uklidnit, že architektonicky cenná a unikátní podoba stanice Jinonice zůstane po rekonstrukci zachována. Demontáž skleněných tvarovek probíhá zatím bez větších problémů, což byla před začátkem prací největší neznámá. Tvarovky lze demontovat z nosných konstrukcí bez poškození jejich zámků a budou tedy moci být osazeny po provedení prací zpět,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD).

Demontáž obkladů je součástí přípravných prací. Po provedení prací na ostění budou vyčištěné skleněné tvarovky osazeny zpět, s výjimkou nového pásu z lakovaného skla na stěnách v kolejišti, na kterém budou umístěny názvy stanice. Takto získané tvarovky budou použity namísto vandalismem nevratně poškozených tvarovek na pilířích stanice. Nově bude ve stanici také pás z lakovaného skla s názvem stanice.

Zatím probíhají stavební práce v technických prostorách stanice bez omezení provozu. Pro cestující bude stanice vyloučena z provozu od 7. ledna do 7. srpna 2017, kdy budou vlaky stanicí v obou směrech pouze projíždět. Dokončovací práce proběhnou opět pouze v technických prostorách stanice a měly by být dokončeny 17. listopadu příštího roku.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru