Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský STAN povede do komunálních voleb Hlaváček, v roce 2018 ho nominovala TOP 09
Náměstek primátora Petr Hlaváček (vlevo). Foto: archiv MHMP

Pražský STAN povede do komunálních voleb Hlaváček, v roce 2018 ho nominovala TOP 09

Kandidátku hnutí STAN do podzimních komunálních voleb v Praze povede architekt a náměstek primátora Petr Hlaváček. Rozhodl o tom krajský výbor, řekl včera předseda pražské organizace Starostů Petr Hlubuček v rozhovoru pro TN Live. V komunálních volbách před čtyřmi lety Hlaváček kandidoval jako nezávislý za TOP 09.

Hlubuček uvedl, že cílem STAN pro letošní komunální volby je stát se opět součástí magistrátní koalice. „Jako krajský výbor jsme se minulý týden usnesli, že Petr Hlaváček bude lídrem Starostů a nezávislých v Praze v příštích komunálních volbách do zastupitelstva hlavního města Prahy," řekl Hlubuček v pořadu Napřímo v TN Live.

Oproti volbám do pražského zastupitelstva v říjnu 2018 nebudou letos kandidovat Starostové spolu s TOP 09 a KDU-ČSL pod hlavičkou Spojených sil pro Prahu. STAN se chce tentokrát o hlasy voličů ucházet samostatně, zatímco TOP 09 a lidovci budou nově s ODS v koalici Spolu.

Předseda pražské organizace a náměstek primátora Hlubuček už dříve uvedl, že očekává dvouciferný volební výsledek. V případě účasti na vládě v metropoli nechce spolupracovat s hnutím ANO.

Lídra kandidátky již oznámili Piráti, bude jím současný primátor Zdeněk Hřib. Ambici stát v čele města má i starosta Prahy 7 a lídr Prahy Sobě Jan Čižinský. Občanští demokraté v Praze 10 nominovali jako kandidáta na lídra koalice Spolu pro podzimní komunální volby poslance a bývalého primátora Bohuslava Svobodu.

Komunální volby v roce 2018 v Praze vyhrála ODS, která má v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů. Na druhém místě skončili Piráti s 13 zastupiteli, stejný počet má Praha Sobě a čtvrté Spojené síly pro Prahu (TOP 09 + STAN). ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici.


Autor: ČTK

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru