Dnes Středa - jasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský STAN povede do komunálních voleb Hlaváček, v roce 2018 ho nominovala TOP 09
Náměstek primátora Petr Hlaváček (vlevo). Foto: archiv MHMP

Pražský STAN povede do komunálních voleb Hlaváček, v roce 2018 ho nominovala TOP 09

Kandidátku hnutí STAN do podzimních komunálních voleb v Praze povede architekt a náměstek primátora Petr Hlaváček. Rozhodl o tom krajský výbor, řekl včera předseda pražské organizace Starostů Petr Hlubuček v rozhovoru pro TN Live. V komunálních volbách před čtyřmi lety Hlaváček kandidoval jako nezávislý za TOP 09.

Hlubuček uvedl, že cílem STAN pro letošní komunální volby je stát se opět součástí magistrátní koalice. „Jako krajský výbor jsme se minulý týden usnesli, že Petr Hlaváček bude lídrem Starostů a nezávislých v Praze v příštích komunálních volbách do zastupitelstva hlavního města Prahy," řekl Hlubuček v pořadu Napřímo v TN Live.

Oproti volbám do pražského zastupitelstva v říjnu 2018 nebudou letos kandidovat Starostové spolu s TOP 09 a KDU-ČSL pod hlavičkou Spojených sil pro Prahu. STAN se chce tentokrát o hlasy voličů ucházet samostatně, zatímco TOP 09 a lidovci budou nově s ODS v koalici Spolu.

Předseda pražské organizace a náměstek primátora Hlubuček už dříve uvedl, že očekává dvouciferný volební výsledek. V případě účasti na vládě v metropoli nechce spolupracovat s hnutím ANO.

Lídra kandidátky již oznámili Piráti, bude jím současný primátor Zdeněk Hřib. Ambici stát v čele města má i starosta Prahy 7 a lídr Prahy Sobě Jan Čižinský. Občanští demokraté v Praze 10 nominovali jako kandidáta na lídra koalice Spolu pro podzimní komunální volby poslance a bývalého primátora Bohuslava Svobodu.

Komunální volby v roce 2018 v Praze vyhrála ODS, která má v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů. Na druhém místě skončili Piráti s 13 zastupiteli, stejný počet má Praha Sobě a čtvrté Spojené síly pro Prahu (TOP 09 + STAN). ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici.


Autor: ČTK

V Praze 15 dominovala ve volbách Patnáctka náš domov

26. září 2022 ve 20:41

Lokální uskupení straníků a nezávislých Patnáctka náš domov vyhrála letošní volby s velkým náskokem před ostatními. Zisk 37,32 procenta hlasů znamená v jednatřicetičlenném zastupitelstvu 12 mandátů. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český...

V Praze 12 vyhrála koalice ODS a TOP 09

26. září 2022 v 19:18

Čtvrtina odevzdaných hlasů připadla ve volbách v Praze 12 koalici Společně pro Prahu 12, kterou tvoří ODS a TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu to znamená zisk devíti mandátů. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.        

V Praze 11 obhájilo prvenství Hnutí pro Prahu 11, druhé skončilo ANO

26. září 2022 v 19:01

Na Jižním Městě v komunálních volbách obhájilo prvenství Hnutí pro Prahu 11. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít 11. zastupitelů. O jeden mandát méně získalo hnutí ANO. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.    

Další články
Nahoru