dnes
Sobota - zatazeno
31°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
25°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
27°C
Stan po vyhořelém křídle Průmyslového paláce nahradí jiná prozatimní stavba
Takto vypadá dosavadní řešení po vyhoření křídla Průmyslového paláce. Foto: archiv

Stan po vyhořelém křídle Průmyslového paláce nahradí jiná prozatimní stavba

Na místě vyhořelého křídla Průmyslového paláce na pražském Výstavišti do poloviny příštího roku vyroste provizorní montovaná stavba. Schválili to dnes radní města. Až začnou opravy objektu, bude možné stan prodat či využít na jiném místě. Část paláce je zničená od požáru v roce 2008.

„Dostáváme se do realizační fáze, kdy konečně budou vidět konkrétní výsledky," uvedl radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO) s tím, že samotná stavba repliky požárem zničené levé části paláce nezačne ještě několik let. Vybudování provizorní konstrukce v mezidobí umožní pořádání akcí.

Náklady na halu se odhadují na 40 až 60 milionů korun. Může sloužit pár let, potom se může zbourat a využít jinde. Následná replika vyhořelého křídla by podle různých odhadů mohla stát od 700 milionů do 1,5 miliardy korun.

Vedení magistrátu nedávno představilo soubor změn, které by se v blízké době měly v areálu uskutečnit. Kromě stavby stanu zmizí reklamy, které lemují současný vstup. Nově budou na dvou sloupech u vchodu. Počítá se také se samoobslužným prodejem vstupenek. V budoucnu má být upraven vstup směrem do Stromovky.

Levé křídlo paláce zničil požár v roce 2008. Město po požáru nechalo vystavět provizorní stan. Na jeho místě měla být provizorní hala za 200 až 300 milionů, proti se však postavili památkáři. Nakonec postavena nebude a namísto ní město instaluje stanovou konstrukci.

Situaci kolem Výstaviště, které je památkově chráněno, řeší Praha řadu let. Před časem se město vyvázalo z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se společností Incheba.

Některé další akce ale bude tato firma na výstavišti pořádat až do roku 2018. Areál u Stromovky vznikl v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Poškodila ho povodeň v roce 2002 a o šest let později požár Průmyslového paláce.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Dnes v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru