dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Stan je příslib dobrodružství. Který si vyberete?
Stan je pro spoustu lidí druhý domov, dnes existuje mnoho typů a variant. Foto: archiv

Stan je příslib dobrodružství. Který si vyberete?

Stále více lidí dává na dovolené přednost kempům před hotely. Láká je hlavně pobyt ve stanu, který má své nenapodobitelné kouzlo. Pro všechny, kteří letos uvažují o koupi stanu, přinášíme žhavé tipy a novinky.

Stan, to je pro spoustu lidí druhý domov, který čeká sbalený na dně skříně, až nastane ta správná chvíle vyrazit někam do přírody. „Nabídka stanů v obchodech je dnes opravdu široká – existuje mnoho typů a variant. Proto by měl každý kupující při výběru nového stanu zvážit své priority a řídit se několika základními pravidly,“ radí Jaroslav Skalka, pořadatel Výstavy stanů a vybavení do přírody, která probíhá až do 14. 8. v pražských Letňanech, a na níž zájemci najdou největší výběr turistického zboží na českém trhu.

A podle jakých hledisek bychom tedy měli stan vybírat? „Důležité je rozmyslet si, kde a kolik lidí bude stan nejčastěji využívat, a také jakým způsobem se bude přepravovat. Pokud autem, je otázka jeho hmotnosti druhořadá, jestliže na kole, na motorce anebo dokonce v batohu, bude naopak hrát roli každý gram,“ říká odborník a upozorňuje na další detail, který zákazníci často nedomýšlejí. „Především u stanů ve tvaru kupole se stěna ložnice rychle svažuje, proto by si měli hlavně lidé vyššího vzrůstu ležení ve vyhlédnutém stanu předem dobře vyzkoušet, aby se do něj pohodlně vešli.“ 

husky-bret-2-nahled Samorozkládací stan pro dva: Jednoduchý stan Easy Camp Antic Tribal je ideální pro dvě osoby, které hledají stan na festivaly nebo pro děti na zahradu. K jeho největším přednostem patří kromě zajímavého vzhledu hlavně rychlá stavba. Po rozbalení ho stačí vyhodit do vzduchu a on se sám rozevře. Pak už jen ukotvíte lano a můžete se nastěhovat. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 2039 korun.

Na kolo či na motorku: Nejmenší stan pro 2 osoby Husky Bret 2 z řady Extrem Lite je ideální na toulky krajinou pěšky, po vodě, na kole či na motorce. Má odlehčenou duralovou, ale přesto velmi pevnou konstrukci, nízkou hmotnost a malé rozměry po sbalení. Prodává www.4camping.cz za 3 560 korun.

Nafukovací rodinný stan: Stan Pinguin Interval 4 AirTube má nafukovací konstrukci a hodí se pro komfortní ubytování 4 až 5 osob. Výhodou je variabilní uspořádání dveří a prostorná předsíň, kterou lze využít například pro dětské hry, vaření nebo uložení zavazadel. Stan lze postavit i bez ložnice. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 13 184 korun.

Ultralehký stan pro dva: Stan Robens Buzzard 15 váží méně jak 2 kg a má tunelovou konstrukci. Využívá jednu hlavní tyč a dvě kratší postranní tyče, stavba je jednoduchá a rychlá. Ideálně poslouží na túrách či cyklovýletech. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 6719 korun.

acko-stan-easy-camp-image-nahled Áčko se vrací! Stan Easy Camp Image nabízí klasický jednoplášťový festivalový komfort pro 2 osoby. Jeho předností je jednoduchá stavba pomocí ocelových tyčí, integrovaná podlážka, síťka proti hmyzu a prostorná předsíňka pro boty nebo batohy. Stan má originální potisk s nádechem drzého festivalového humoru. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 1 679 Kč.

Party v přírodě či na zahradě: Praktický event přístřešek Coleman Event shade M se ideálně hodí pro rodinné oslavy či venkovní party s kamarády. Snadno a rychle se staví a kvalitní materiál je odolný vůči UV záření. Prodává www.4camping.cz za 4499 korun.

pristresek-coleman-event-shade-nahled Plážový přístřešek: Skvělý a velmi odolný přístřešek Terra Nation Roakohu s inovativním aerodynamickým designem nejvíce doceníte ve větrných dnech na pláži. Má nový dvoutyčový design pro rychlé a snadné postavení, UV ochranu před škodlivými slunečními paprsky (UPF 50+), je velice skladný a snadno přenosný. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 2237 korun.

Praktická sada nářadí pro stanování a kempování: Sada Outwell Tent Tool Kit vám pomůže jak při stavbě stanu tak při jeho údržbě praktickým smetáčkem a lopatkou. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 290 korun.

Největší evropská Výstava stanů a vybavení do přírody vás inspiruje!

Turisté, rodiny a všichni ti, kdo míří do kempů, pod stan nebo na daleké expedice, najdou vše, co potřebují, na téměř tři měsíce trvající (28. 5. – 14. 8. 2016) Výstavě stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech. Letos zde bude stát ve dvou velkých halách na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si budete moct vyzkoušet stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Na ploše 10 500 m² se představí více než 140 outdoorových značek. Najdete tady největší výběr turistického zboží na českém trhu. Pořídit si můžete nejen stany, spacáky, karimatky a kempinkový nábytek, ale i batohy, oblečení, obuv a nejrůznější doplňky, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další outdoorové vychytávky. Vše si můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny. Parkování i vstup jsou zdarma. Více na  www.vystavastanu.cz


Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Včera ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Další články
Nahoru