Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
STAN a KDU-ČSL v Praze 4 jdou do voleb opět spolu, lídrem je Lukáš Zicha
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

STAN a KDU-ČSL v Praze 4 jdou do voleb opět spolu, lídrem je Lukáš Zicha

V Praze 4 se na vytvoření předvolební koalice pro podzimní komunální volby domluvilo hnutí STAN s KDU-ČSL. Kandidátku povede bývalý místostarosta Lukáš Zicha (STAN), který je i kandidátem na starostu. Strany o tom informovaly v tiskové zprávě.

Obě uskupení spolupracovala již ve volbách v roce 2018, v současné době pracují ve společném opozičním klubu v zastupitelstvu Prahy 4.

V městské části nyní vládne koalice ANO, ODS a TOP 09 s jedním hlasem lidovců, ve 45členném zastupitelstvu má těsnou většinu 23 hlasů.

„Jsem velmi rád, že došlo k dohodě o pokračování koalice s lidovci. K našim základním tématům, jako jsou dostupné bydlení, digitalizace úřadu, moderní školství, živá kultura, perfektní správa městské zeleně a životního prostředí vůbec, doplní naši koaliční partneři odborníky pro rodinnou a sociální politiku," uvedl lídr kandidátky a předseda hnutí STAN v Praze 4 Lukáš Zicha.

Podle předsedy KDU-ČSL ve čtvrté městské části Tomáše Kaplana je volební spolupráce se STAN logickým pokračováním práce v zastupitelstvu Prahy 4 a také logickým vyústěním programové blízkosti a v neposlední řadě i osobní důvěry mezi členy obou stran.

„Společná kandidátka STAN a KDU-ČSL má ambici vyhrát volby v městské části Praha 4," stojí v tiskové zprávě.

V říjnu 2018 vyhráli komunální volby v Praze 4 se ziskem 18,9 procenta hlasů Piráti a nezávislí. Do čela radnice se tehdy postavila koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí), starostou se stal Petr Štěpánek (Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí).

V dubnu 2019 ale zastupitelé osm z devíti radních včetně starosty odvolali a novou starostkou zvolili Irenu Michalcovou z hnutí ANO. Opozice si s koalicí vyměnily role.


Autor: ČTK

Proměnu dopravní sítě plánuje Praha 5, vytvořila nový generel

Včera v 19:12

Praha 5 má k dispozici nový koncepční dokument s názvem Generel dopravy MČ Praha 5. Základním předpokladem je zkvalitnění života místních obyvatel lepší nabídkou služeb městské mobility. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

Praha 5 odsouhlasila Strukturální plán, pomůže s rozvojem území

21. července 2022 v 09:27

Zastupitelstvo městské části projednalo a odsouhlasilo Strukturální plán MČ Praha 5. Ten má určovat rámec rozvoje území a být podkladem pro rozhodování samosprávy k jednotlivým stavebním záměrům na území městské části.  

Další články
Nahoru