Dnes Sobota - polojasno 11°C
Zítra Neděle - polojasno 14°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
STAN a KDU-ČSL v Praze 4 jdou do voleb opět spolu, lídrem je Lukáš Zicha
Radnice Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

STAN a KDU-ČSL v Praze 4 jdou do voleb opět spolu, lídrem je Lukáš Zicha

V Praze 4 se na vytvoření předvolební koalice pro podzimní komunální volby domluvilo hnutí STAN s KDU-ČSL. Kandidátku povede bývalý místostarosta Lukáš Zicha (STAN), který je i kandidátem na starostu. Strany o tom informovaly v tiskové zprávě.

Obě uskupení spolupracovala již ve volbách v roce 2018, v současné době pracují ve společném opozičním klubu v zastupitelstvu Prahy 4.

V městské části nyní vládne koalice ANO, ODS a TOP 09 s jedním hlasem lidovců, ve 45členném zastupitelstvu má těsnou většinu 23 hlasů.

„Jsem velmi rád, že došlo k dohodě o pokračování koalice s lidovci. K našim základním tématům, jako jsou dostupné bydlení, digitalizace úřadu, moderní školství, živá kultura, perfektní správa městské zeleně a životního prostředí vůbec, doplní naši koaliční partneři odborníky pro rodinnou a sociální politiku," uvedl lídr kandidátky a předseda hnutí STAN v Praze 4 Lukáš Zicha.

Podle předsedy KDU-ČSL ve čtvrté městské části Tomáše Kaplana je volební spolupráce se STAN logickým pokračováním práce v zastupitelstvu Prahy 4 a také logickým vyústěním programové blízkosti a v neposlední řadě i osobní důvěry mezi členy obou stran.

„Společná kandidátka STAN a KDU-ČSL má ambici vyhrát volby v městské části Praha 4," stojí v tiskové zprávě.

V říjnu 2018 vyhráli komunální volby v Praze 4 se ziskem 18,9 procenta hlasů Piráti a nezávislí. Do čela radnice se tehdy postavila koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí), starostou se stal Petr Štěpánek (Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí).

V dubnu 2019 ale zastupitelé osm z devíti radních včetně starosty odvolali a novou starostkou zvolili Irenu Michalcovou z hnutí ANO. Opozice si s koalicí vyměnily role.


Autor: ČTK

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Premiér Fiala se setkal s exprezidentem USA Clintonem

11. března 2024 v 19:19

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy....

Žofín bude hostit 14. zasedání zastupitelstva Prahy 1

10. března 2024 ve 20:25

V úterý 12. března proběhne od 10 hodin v reprezentační budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 14. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30 – 18:15 hod. (a dále od 20:00 – 20:45 hod., pokud do té doby nebude ukončeno...

Další články
Nahoru