dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Stálice velké radnice je v ohrožení, primátor chce odvolat ředitele magistrátu Trnku
Vzájemné úsměvy už jsou minulosti. Ředitel magistrátu Martin Trnka (vpravo) to má nahnuté. Foto: archiv MHMP

Stálice velké radnice je v ohrožení, primátor chce odvolat ředitele magistrátu Trnku

Zatímco doposud byl ředitel pražského magistrátu Martin Trnka neohrožený, nyní se pod ním možná kýve židle. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) ho chce totiž odvolat, protože podle něj udělal chybu při podepsání mnohamilionové zakázky.

Primátor tak může učinit v součinnosti s ministrem vnitra – na Martina Pecinu se hodlá obrátit v pondělí. Údajné pochybení se podle ČTK týká zakázky z roku 2010 – pokračování a rozvoj ekonomického systému, který je považován za problematický, kdy byla v takzvaném jednacím řízením bez uveřejnění vybrána firma Gordic.

Podle primátora tak městu mohla vzniknout škoda za 100 milionů korun, což může být kvalifikováno jako trestný čin. Smlouvu, za kterou město vyfasovalo pětimilionovou pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže je podpis Trnky, který se brání tím, že jeho podpis mu uložila rada a byl jen formální.

Zajímavé v této souvislosti je, že v minulosti se Hudeček proti Trnkovi nestavěl. Jeho jméno přitom bylo spojeno například s nevýhodným pronájmem Škodova paláce nebo drahým tunelovým komplexem Blankou.

Trnka vedl magistrát již za někdejšího primátora Pavla Béma (ODS) i za minulých koalic ODS a ČSSD a následně ODS a TOP 09. Magistrát začal vést v roce 2002. Pražský patriot o jeho osobě v minulosti již informoval.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru