dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Stali jsme se obětí koncepce, zákrok proti našim fanouškům neodůvodníte, stěžuje si Slavia
Průvod slávistických fanoušků před sobotním derby. Foto: slavia.cz

Stali jsme se obětí koncepce, zákrok proti našim fanouškům neodůvodníte, stěžuje si Slavia

„Máme vážné pochybnosti o přiměřenosti policejního zásahu proti fanouškům Slavie na Čechově mostě v Praze a v prostředcích městské hromadné dopravy,“ uvedl ředitel komunikace a vnějších vztahů fotbalové Slavie Jiří Vrba. V tiskovém prohlášení zaslaném médiím reagoval na události před a po sobotním derby, ve kterém vyhrála Sparta 3:0.

„Posbírali jsme řadu svědectví o tvrdých policejních zákrocích teleskopickými obušky, při nichž došlo ke zranění, jako reakci na odpálení zábavní pyrotechniky. Takový postup nám připadá nepřiměřený, těžko odůvodnitelný a v tomto duchu budeme žádat vysvětlení příslušných autorit,“ sdělil Vrba.

Derby provázely výtržnosti. „Při sobotním bezpečnostním opatření jsme omezili na osobní svobodě celkem 86 osob. Osmdesát jsme jich zajistili pro přestupková jednání a šest osob jsme zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková, podle které byli všichni zadržení či zajištění po provedení potřebných úkonů propuštěni na svobodu.

„Akce byla předem řádně nahlášená, odsouhlasená a od začátku jsme spolupracovali s bezpečnostními složkami na jejím bezpečném průběhu a minimalizaci rizik. I proto jsou pro nás události kolem průvodu fanoušků Slavie nepochopitelné a neakceptovatelné.Mediálně omílaných 83 zadržených příznivců Slavie za přestupky je v příkrém kontrastu s mlčením okolo zřejmého kriminálního aktu, útoku na autobus našich fotbalistů, který jen shodou náhod neskončil vážným zraněním,“ upozornil Vrba.

„Souhlasíme s nutností postupné kultivace fanouškovského prostředí v České republice a Slavia bude v tomto ohledu vždy intenzivně spolupracovat se všemi, kdo ukážou cestu dopředu. Současně ale odmítáme, aby se náš klub a jeho příznivci stali nástrojem experimentů při uplatňování zatím neexistující a nepopsané koncepce pro práci s fanoušky na stadionech i mimo ně,“ dodal.

„Z šesti zadržených jsme nakonec zahájili trestní stíhání proti třem z nich. Ve dvou případech jim vyšetřovatel sdělil obvinění ze spáchání trestného činu krádeže a jsou řešeni ve zkráceném přípravném řízení. Třetím stíhaným je dvacetiletý muž, ten je obviněn ze spáchání trestného činu loupeže,“ dodala policejní mluvčí Hana Jeřábková.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru