dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Povodně 2013

Stále zavřené parky v Praze 4

Park Na Jezerce a topolová alej v ulici U Kempinku (cyklostezka) zůstávají pro veřejnost nadále uzavřené. Důvodem je extrémně podmáčené a nestabilní podloží, které vysychá velice pomalu. V obou lokalitách proto stále hrozí vysoké riziko vývratu stromů.  

Kontrolu parku i topolové aleje dnes provedli zástupce Odboru životního prostředí a dopravy úřadu městské části Praha 4 a certifikovaný arborista. Výsledkem těchto kontrol je doporučení ponechat obě lokality uzavřené a to minimálně do konce týdne.

V pondělí 10. června zkontrolují odborníci park Na Fidlovačce. Kontroly dalších parků a ostatních ploch zeleně probíhají průběžně. Veškeré zjištěné vývraty, nebo poškození stromů jsou neprodleně řešeny. Od pondělí radnice zahájí rovněž kontrolu stromů v areálech základních a mateřských škol.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru