dnes
Středa - zatazeno
6°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
8°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Občanská sdruženíZpravodajství

Štafetový pochod donese sluchátko na Říp

Život 90 – organizace pro seniory a jejich blízké – pořádá v sobotu 17. května štafetový pochod na Říp, kam bude doneseno sluchátko, symbol telefonické pomoci služby Senior telefon, která ročně pomůže více než 12 000 lidí. Akce je určena všem, kterým není lhostejný osud seniorů v ČR.

„Situace v sociálních službách a jejich podfinancovanost se nás velmi dotýká, profesně i osobně. Nepopularita tématu stáří a jeho vytěsňování z předmětu zájmu veřejnosti se bude jednoho dne nepříjemně dotýkat každého z nás,“ uvádí organizace.

Vítáni jsou všichni „pochodníci“ pěšmo i na kolech. Připojit se můžete na těchto etapách:

1. etapa: PĚŠÍ – Portus – nádraží Holešovice (předání sluchátka u restaurace Mc Donald´s) – 4,2 km – 4 km – 8:20 – 9:25

2. etapa: CYKLISTÉ – od 9:25 Nádraží Holešovice u McD (přiblížení vlakem 9:56 – 10:18 do Kralup), odtud (z Kralup nad Vltavou) na kolech do Roudnice nad Labem, náměstí (v případě deště u Pizzerie Vavřinec na náměstí) – 24 km asi do 12:30 – 13:00

3. etapa: PĚŠÍ – Roudnice nad Labem, Rovné u Krabčic, Hostinec pod Řípem – 4 km – 1 hod. Od 13:00 – 14:00.

4. etapa: PĚŠÍ – Rovné u Krabčic, Hostinec pod Řípem – Říp – 2,9 km – 1 hod. Od 14:45 – 15:45. (Zde je mezi předchozí a poslední etapou pauza, čeká se na ty, kteří přijedou autobusem z Roudnice.)

5. etapa: zpět dolů po svých dolů, do Rovného.

Na prvních 100 účastníků čekají trička, káva na startu a preclíky v Krabčicích zdarma.


Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

Včera v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru