dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Stabilní koalice? Vedení Prahy bude opět hasit vzájemný spor v dohadovacím řízení
Zástupci Trojkoalice (v popředí starosta Prahy 7 Jan Čižinský, velde něj místostarosta Ondřej Mirovský) byli při hlasování o hazardu přehlasováni. Foto: archiv

Stabilní koalice? Vedení Prahy bude opět hasit vzájemný spor v dohadovacím řízení

Pražská Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) vyvolala dohodovací řízení s ANO a ČSSD. Odůvodnila to porušením koaliční smlouvy při hlasování o novele vyhlášky o hazardu na dnešním jednání zastupitelstva. ANO a ČSSD podle Trojkoalice porušily koaliční smlouvu tím, že hlasovaly pro návrh opozice přerušit projednávání novely. Trojkoalice rovněž uvedla, že bude chtít v září do koaliční smlouvy zakotvit termín zavedení nulové tolerance hazardu.

„Klub Trojkoalice konstatuje, že Hnutí ANO 2011 a ČSSD dnes svou podporou přerušení projednávání koaličně předloženého tisku o regulaci hazardu do příštího zastupitelstva porušily koaliční smlouvu," píše se v prohlášení.

Podle návrhu koalice měl být snížen počet heren z 313 na 179. Materiál již v uplynulých týdnech schválili pražští radní. Po dnešní asi šestihodinové debatě ale nakonec zastupitelé schválili návrh opozice, aby bylo projednávání přerušeno a přeloženo na září. Opozice materiál kritizovala jako nedodělaný.

Pro odložení hlasovali všichni přítomní zastupitelé s výjimkou zástupců Trojkoalice. „Nátlaku hazardní lobby dnes podlehly všechny strany v zastupitelstvu kromě klubu Trojkoalice. Koaliční smlouva říká jasně, že tato koalice zavede nulovou toleranci hazardu. Již dnes primátorkou předložený tisk byl pro náš těžkým, ale koaličním kompromisem, který nebyl nulovou tolerancí, ale krokem k ní," uvedla Trojkoalice.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru