dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Fotogalerie: SSSR mění pouště v kvetoucí kraj. Výstava ukáže, jak plakát sloužil ideologiím
E. ARTSRUNYAN, Bez názvu, 1963. Copyright: Ne Boltai

Fotogalerie: SSSR mění pouště v kvetoucí kraj. Výstava ukáže, jak plakát sloužil ideologiím

Výstava Plakát v souboji ideologií 1914–2014 začne příští pátek v galerii DOX v Praze 7. Jejím záměrem je z perspektivy současné společenské situace ukázat součinnost média propagandy, jakým je plakát, s poselstvím dominantních ideologií v průběhu posledních sta let.

Galerie DOX

Poupětova 1, Praha 7
Tram: 12, 14, 24
 – zastávka Ortenovo náměstí
Metro: linka C
 – zastávka Nádraží Holešovice

Otevírací doba:
Po: 10.00 – 18.00 h
Út: zavřeno
St a Pá: 11.00 – 19.00 h
Čt: 11.00 – 21.00 h (kavárna do 22.00 h)
So a Ne: 10.00 – 18.00 h

Výstava Plakát v souboji ideologií 1914–2014 se zaměřuje na médium plakátu s přesahy k dalším médiím, jako je film a digitální média, a je členěna do několika sekcí z historického hlediska.

První tři sekce ukážou úzké sepětí válek s rozvojem národních států na jedné straně a se vznikem a upevněním komunistického systému po první a druhé světové válce na straně druhé. Další část se zaměří na období studené války a soutěž socialismu a kapitalismu, systémů reprezentovaných dvěma světovými velmocemi SSSR a USA.

Výstava Plakát v souboji ideologií 1914 – 2014

Sekce věnovaná období po roce 1989 zdůrazní specifika transformačního období 90. let včetně působení globalizačních procesů. Závěrečná část výstavy naznačí, jak souvisí překotně vyvíjející se mediální sféra (multimédia a nová média) se současnými ideologickými střety a alternativami, neboli jak se uplatňuje součinnost média a poselství.

Výstava Plakát v souboji ideologií 1914–2014 bude v galerii Dox probíhat od 14. února do 19. května letošního roku.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru