Dnes Pátek - zatazeno 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 14°C
Pátek 17. 9. 2021
Svátek má Naděžda
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pro dětiZdraví

Srdíčkové dny zahájí Zábavné odpoledne se známými osobnostmi

20. 9. 2021
K podzimním Srdíčkovým dnům patří i Zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Proběhne v pondělí 20. září od 12:15 na náměstí Míru v Praze za přítomnosti řady známých českých osobností. V průběhu dne bude na místě probíhat také zdravotně zaměřený doprovodný program. Vstup je pro všechny zdarma. 

Akce se koná pod záštitou starostky městské části Praha 2 Jany Černochové a celým programem přítomné provede tradičně rozhlasový moderátor Vlasta Korec spolu s někdejší dětskou pěveckou hvězdou Pepou Melenem.

„Těšit se můžete na známé zpěváky a herce. Svou účast nám letos přislíbili zpěvačky a zpěváci Monika Absolonová, Leona Machálková, Heidi Janků, Petr Kolář, Hynek Tomm, Kateřina Brožová, Petra Černocká, muzikálové hvězdy Hana Křížková, Bohuš Matuš a Marián Vojtko, již tradičním hostem bude herec Otakar Brousek mladší. Pro děti je opět připraven bohatý doprovodný program plný soutěží. Motivací ke hraní budou dozajista bonbony od partnera naší společnosti Haribo. O chuťovou potěchu se postarají například studenti Středního odborného učiliště U Krbu z Prahy 10, kteří budou servírovat tradiční koláče,“ vyjmenovává jenom některé střípky z programu ředitelka pořádající neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Součástí odpoledne na náměstí Míru budou tradičně stánky, kde budou probíhat preventivní zdravotní akce. K dispozici budou dermatologové, kteří zdarma vyšetří pihy, mateřská znaménka, chybět nebude ani měření hladiny cukru v krvi a rodiče mohou dát zkontrolovat svým ratolestem stav jejich zraku.

„Hlavním cílem celého Zábavného odpoledne pro děti i dospělé je samozřejmě se pobavit a strávit příjemné odpoledne s celou rodinou. Jde ale také o zahájení charitativní sbírky Srdíčkové dny, která rok co rok ukazuje, že ne všichni okolo nás se mohou radovat a užívat si spokojeného života. V Česku žije mnoho vážně nemocných dětí a naší snahou je prostřednictvím Srdíčkových dnů jim jejich nelehké osudy malinko usnadnit. Zapojit se může každý a my všem laskavým lidem co nejupřímněji děkujeme. Z výtěžku nakupujeme nejrůznější zdravotní a rehabilitační pomůcky jako invalidní vozíky či speciální kočárky, zdravotnický materiál, speciální výživu, ozdravné a rehabilitační pobyty a další potřebná vybavení podle konkrétních potřeb dětí,“ dodává Maria Křepelková.
srdickove-dny-2021


Autor: TZ, red

Den bez aut v Praze 13

Dnes v 09:14

V Nových Butovicích, v uzavřené části Seydlerovy ulice, bude v neděli 19. září připraven program věnovaný alternativní mobilitě – bez aut.

Kavky 4 Sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé

Dnes v 08:48

V sobotu 18. září ovládne park Na Pankráci sport všeho druhu. Praha 4 připravila pod názvem „Kavky 4 Sport“ sportovní a společenskou akci pro celou rodinu, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet spoustu sportovních disciplín. V bohatém programu jsou atrakce, workshopy, běžecký závod a...

Zábavné rodinné v zahradách Černínského paláce

Včera v 06:30

Rezervace divokých koní, tyčinky se cvrččím proteinem nebo třeba dioptrické brýle pro třetí svět. To je jen část vítězů loňského ročníku Cen SDGs. Jejich řady se nyní rozšíří o další zajímavé počiny s udržitelným a veřejně prospěšným přesahem. O jaké projekty jde, bude odtajněno již ve čtvrtek...

Loutkové představení o Ludmile v Gorlici

Včera v 06:00

U příležitosti výročí 1100 let od zavraždění svaté Ludmily můžete v neděli 19. září vidět loutkové představení Legenda o svaté Ludmile a svatém Václavu pod přímým dohledem sousoší obou světců z Karlova mostu – ve vyšehradské Gorlici.

Svatováclavská pouť na Proseku slaví třicáté výročí, podívejte se na program

15. září 2021 v 10:38

Podzimní Svatováclavská pouť na Proseku se – po loňské nucené covidové pauze – uskuteční letos 25. a 26. září už potřicáté. Těšit se můžete na tradiční i ryze moderní pouťové atrakce a bohatý kulturní program, který připravila městská část Praha 9.

Dny Prahy 15: Happening na Patnáctce

14. září 2021 v 11:52

Ve čtvrtek 16. září 14–19 hodin se koná Happening na Patnáctce.

Dny Prahy 15: Dětský Den

13. září 2021 v 11:42

Ve středu 15. září od 17 hodin v Areálu TJ Sokol Hostivař se koná Dětský den – Dobrodružství starého Říma.

Závody na koloběžkách

13. září 2021 v 09:19

Rádi se proháníte na koloběžce? Přijďte si zazávodit 15. září v 16 hodin na pěší promenádu nad tubusem metra.

Dny Prahy 15: Rodinná bojovka

12. září 2021 v 11:23

Rodinná bojovka – Zvířecí říše – v úterý 14. září od 16 do 19 hodin v Hostivařském lesoparku.

Praha 4: Sportuj mezi paneláky

12. září 2021 v 10:47

Dětské sportovní odpoledne Sportuj mezi paneláky se koná ve čtvrtek 16. září na sídlišti Krč.

Pro Karlín. Oslavy položení základního kamene Rohan City

12. září 2021 v 07:43

Nová čtvrť Rohan City bude patřit do Karlína a radnice Prahy 8 pořádá 15. září sousedské setkání v Kaizlových sadech. Od 15 hodin bude přichystán program pro celou rodinu.

Dny Prahy 15: Tréninkový den a kino

9. září 2021 v 10:01

V sobotu 11. září s v rámci Dnů Prahy 15 vyzkoušíte různé sporty pro své děti i pro sebe a podívat se můžete na film Bábovky.

Dny Prahy 11: Lollipopz

7. září 2021 v 17:55

Ellie, Nikki, Nikča a Pája – dohromady hudební skupina Lollipopz. Čtyři holky, které baví zpívat, tancovat a rozdávat radost a úsměvy na všechny strany zahrají ve čtvrtek 9. září v 16:15 hodin. Bude koncert i autogramiáda.

Další články
Nahoru