Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Srdce Osmičky plnilo přání

Projekt Srdce Osmičky, jehož prostřednictvím mohli obyvatelé Prahy 8 potěšit dárky klienty sociálních služeb městské části, splnil celkem 148 přání. V adventním čase jej připravila Vladimíra Ludková, místostarostka Prahy 8.

„Měla jsem obrovskou chuť uspořádat zcela konkrétní projekt zaměřený na Prahu 8, který je spojený s osudy jejích obyvatel. V tomto případě to byli klienti zejména sociálních služeb, které působí tady na Praze 8," řekla Ludková.

Do projektu se zapojilo deset zařízení z Prahy 8. Jedním z nich bylo například Komunitní centrum Kotlaska, které pomáhá lidem s trestní minulostí s návratem k normálnímu životu. Z téměř 150 splněných přání, sem také několik doputovalo.

„Není to úplně skupina, která by byla příliš populární u veřejnosti, a i proto se Kotlaska stala jedinečnou součástí Srdce Osmičky. I tito lidé mají v našich srdcích svá místa. Proč by je neměli mít, když se snaží," zdůraznila Ludková.

„Kotlaska je komunitní centrum a zahrada kam chodí lidé z Dolní Libně relaxovat, odpočívat, zahradničit, účastnit se různých workshopů. Ale je to i místo, které patří našim klientům. My pracujeme s lidmi s trestní minulostí a naši klienti se účastní činností, které se tady dějí. Ale především zde realizujeme pracovní trénink, když se připravují na zaměstnání, na běžný trh práce. Získají tady praxi, naučí se pracovním návykům, získají sebejistotu," uvedla Kateřina Jírová, programová vedoucí KC Kotlaska.

Aby mohla být zmiňovaná tréninková místa v letošním roce realizována, musí se podařit komunitnímu centru získat potřebné finance. Ty vybírá například formou veřejné sbírky https://www.darujme.cz/projekt/1203971.
Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

Včera ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

Včera v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

Včera ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

13. dubna 2021 v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

12. dubna 2021 v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

12. dubna 2021 v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

10. dubna 2021 v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

10. dubna 2021 v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Blíží se Den Země. Radnice Prahy 9 pomůže s úklidem

9. dubna 2021 v 09:42

Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970. Akce, které se při této příležitosti konají, jsou zaměřeny na ochranu životního prostředí. V Praze 9 si ho veřejnost může připomenout aktivně – úklidem svého okolí.

Další články
Nahoru