Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Srdce Osmičky plnilo přání

Projekt Srdce Osmičky, jehož prostřednictvím mohli obyvatelé Prahy 8 potěšit dárky klienty sociálních služeb městské části, splnil celkem 148 přání. V adventním čase jej připravila Vladimíra Ludková, místostarostka Prahy 8.

„Měla jsem obrovskou chuť uspořádat zcela konkrétní projekt zaměřený na Prahu 8, který je spojený s osudy jejích obyvatel. V tomto případě to byli klienti zejména sociálních služeb, které působí tady na Praze 8," řekla Ludková.

Do projektu se zapojilo deset zařízení z Prahy 8. Jedním z nich bylo například Komunitní centrum Kotlaska, které pomáhá lidem s trestní minulostí s návratem k normálnímu životu. Z téměř 150 splněných přání, sem také několik doputovalo.

„Není to úplně skupina, která by byla příliš populární u veřejnosti, a i proto se Kotlaska stala jedinečnou součástí Srdce Osmičky. I tito lidé mají v našich srdcích svá místa. Proč by je neměli mít, když se snaží," zdůraznila Ludková.

„Kotlaska je komunitní centrum a zahrada kam chodí lidé z Dolní Libně relaxovat, odpočívat, zahradničit, účastnit se různých workshopů. Ale je to i místo, které patří našim klientům. My pracujeme s lidmi s trestní minulostí a naši klienti se účastní činností, které se tady dějí. Ale především zde realizujeme pracovní trénink, když se připravují na zaměstnání, na běžný trh práce. Získají tady praxi, naučí se pracovním návykům, získají sebejistotu," uvedla Kateřina Jírová, programová vedoucí KC Kotlaska.

Aby mohla být zmiňovaná tréninková místa v letošním roce realizována, musí se podařit komunitnímu centru získat potřebné finance. Ty vybírá například formou veřejné sbírky https://www.darujme.cz/projekt/1203971.
Autor: TZ, red

Začátkem prosince nepoteče voda v těchto městských částech

Dnes v 10:46

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na začátek prosince. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6 na jaře a v létě rozkvete, radnice připravuje nové záhony

Včera v 09:58

V Praze 6 na jaře rozkvetou nové záhony. Jejich přípravu v listopadu zahájil odbor životního prostředí radnice. Přibudou záhony trvalek, letniček i nové květnaté pásy.

Praha 12 zve na Příběhy našich sousedů

26. listopadu 2021 ve 12:05

Prezentace projektu Příběhy našich sousedů se koná v pondělí 29. listopadu od 17 hodin v Modřanském biografu.

Praha 11 instalovala kontejnery na sběr použitých olejů a tuků

26. listopadu 2021 v 07:17

Na Jižním Městě jsou nové kontejnery na sběr použitých jedlých olejů a tuků. Dosud je bylo možné zdarma odevzdávat ve sběrném dvoře v Bartůňkově ulici.

Poslední listopadový den nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2021 v 09:41

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 30. listopadu. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Veletrh pražských středních škol Schola Pragensis 2021 bude znovu online

25. listopadu 2021 v 07:38

Přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol se letos nemůže kvůli pandemii koronaviru pořádat v tradiční prezenční formě, 26. ročník veletrhu Schola Pragensis se tak ve dnech 25. až 27. listopadu 2021 opět uskuteční pouze online.

Praha 5 podpoří komunitní zahrady

23. listopadu 2021 ve 12:54

Radnice Prahy 5 chce v příštím roce finančně podpořit vznik komunitních zahrad.

Praha 4: Setkání k revitalizaci Roztylského náměstí je zrušeno

22. listopadu 2021 ve 14:14

Setkání nad studií revitalizace Roztylského náměstí sever, plánované na úterý 23. listopadu se nekoná. Důvodem je onemocnění autora studie architekta Zdeňka Sendlera.

Vyjádřete se k budoucí podobě Florence a jejího okolí

21. listopadu 2021 v 09:52

Vysoce kvalitní veřejná prostranství, propojení Karlína s centrem Prahy i názorný příklad, jak udržitelněji žít ve městech budoucnosti. To vše má splňovat nová Florenc. Tři nejlepší návrhy vzešlé z mezinárodní soutěže odhaluje výstava v Centru architektury a městského plánování (CAMP), která...

Další články
Nahoru