Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Srdce Osmičky plnilo přání

Projekt Srdce Osmičky, jehož prostřednictvím mohli obyvatelé Prahy 8 potěšit dárky klienty sociálních služeb městské části, splnil celkem 148 přání. V adventním čase jej připravila Vladimíra Ludková, místostarostka Prahy 8.

„Měla jsem obrovskou chuť uspořádat zcela konkrétní projekt zaměřený na Prahu 8, který je spojený s osudy jejích obyvatel. V tomto případě to byli klienti zejména sociálních služeb, které působí tady na Praze 8," řekla Ludková.

Do projektu se zapojilo deset zařízení z Prahy 8. Jedním z nich bylo například Komunitní centrum Kotlaska, které pomáhá lidem s trestní minulostí s návratem k normálnímu životu. Z téměř 150 splněných přání, sem také několik doputovalo.

„Není to úplně skupina, která by byla příliš populární u veřejnosti, a i proto se Kotlaska stala jedinečnou součástí Srdce Osmičky. I tito lidé mají v našich srdcích svá místa. Proč by je neměli mít, když se snaží," zdůraznila Ludková.

„Kotlaska je komunitní centrum a zahrada kam chodí lidé z Dolní Libně relaxovat, odpočívat, zahradničit, účastnit se různých workshopů. Ale je to i místo, které patří našim klientům. My pracujeme s lidmi s trestní minulostí a naši klienti se účastní činností, které se tady dějí. Ale především zde realizujeme pracovní trénink, když se připravují na zaměstnání, na běžný trh práce. Získají tady praxi, naučí se pracovním návykům, získají sebejistotu," uvedla Kateřina Jírová, programová vedoucí KC Kotlaska.

Aby mohla být zmiňovaná tréninková místa v letošním roce realizována, musí se podařit komunitnímu centru získat potřebné finance. Ty vybírá například formou veřejné sbírky https://www.darujme.cz/projekt/1203971.
Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Další články
Nahoru