Dnes Úterý - zatazeno 7°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 13. 4. 2021
Svátek má Aleš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v Praze

Srdce Osmičky naděluje radost

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková. „Jde o předvánoční akci, jejímž smyslem je nadělit radost druhým a společně ukázat, že Srdce osmičky bije silně a na správném místě,“ vysvětluje Ludková.

První adventní neděli na webových stránkách Srdce osmičky www.srdceosmicky.cz představila místostarostka Ludková přání seniorů, rodin a klientů sociálních služeb Prahy 8, která zaslaly osmičkové organizace. Výběr osob byl ponechán na samotných organizacích. Lidé, kteří v nich pracují, totiž nejlépe znají své klienty, vědí, kde může splněné přání motivovat do další snahy, kde může pouhý fakt, že někdo jiný o přání přemýšlel napovědět, že dotyčný svému okolí není lhostejný.

Oslovené osoby si následně samy zvolily své přání. Celkem se sešlo 117 přání, z toho již deset si našlo svého dárce. „Protože si vážím práce oslovených organizací, vyzvala jsem je, aby si i ony samy něco přály. Srdce Osmičky vzniklo ve snaze poukázat i na jiné cílové skupiny, než ty, které se tradičně těší v předvánočním čase pozornosti veřejnosti. Nezanedbatelným faktem je pak touha prohloubit pospolitost nás, co Osmičkou žijeme,“ říká místostarostka Ludková a dodává: „Píše se o kráse, mládí a úspěchu, to všechno však umí rychle pominout a ztratit se v anonymitě velkoměsta, pak zůstává jen holý a reálný život.“

Pokud některé z představených přání na www.srdceosmicky.cz případného dárce osloví, může si jeho splnění rezervovat na emailové adrese vladimira.ludkova@praha8.cz, případně volat na telefonní číslo 601 263 294, které slouží i jako linka pomoci seniorům Prahy 8.

S ohledem na citlivost životních příběhů, nebude ve většině případů možné osobní předání dárku. Proto je vhodné k dárku připojit také svůj dopis pro obdarovaného a od srdce do něj napsat, proč si dárce vybral přání dotyčného člověka. Zabalené a označené dárky budou shromažďovány na Libeňském zámku, nebo dle domluvy, a následně předány, nejpozději poslední adventní týden, organizaci, která přání osoby zaslala. „Poslední měsíce byly v mnohém nové a jiné, lidská sounáležitost byla stále tatáž,“ věří místostarostka Ludková.

Více informací zde.


V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru