Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Srdce dětem. Začal desátý ročník sbírky

Od pondělka 2. listopadu do neděle 15. listopadu, celé dva týdny, se koná ve všech prodejnách společnosti Lidl tradiční celorepubliková sbírka Srdce dětem. Je to už 10 let, co se spojil oblíbený obchodní řetězec Lidl s obecně prospěšnou společností Život dětem, aby každoročně v listopadu uspořádali sbírku, která je velkým pomocníkem těm nejpotřebnějším, rodinám, s vážně nemocnými dětmi. 

I letos si mohou zákazníci společnosti Lidl zakoupit u pokladen dobročinnou samolepku za minimální cenu 30 Kč, kterou si buď odnesou domů, nebo ji nalepí na velké srdce ve výloze a tím symbolicky darují své srdce dětem, které trpí vážnými a v mnoha případech i velmi vzácnými chorobami.

logo-zivot-detem-nove „Péče o ně je hodně náročná, a to nejen po psychické, ale i finanční stránce, protože potřebují mnoho různých pomůcek či rehabilitací a ozdravných pobytů, na které rodiny prostě nemají a zdravotní pojišťovny toto vše hradí buď částečně, anebo vůbec,“ říká ředitelka obecně prospěšné organizace Maria Křepelková.

V loňském roce sbírka Srdce dětem vynesla pro nemocné děti 38 miliónů korun. Život dětem za tyto finanční prostředky pomohl více než 1100 rodinám.

„Některé z obdarovaných jsme spolu se zástupkyní společnosti Lidl po roce navštívili, abychom se osobně přesvědčili, jak jim dar ze sbírky Srdce dětem 2019 pomohl. Chlapeček Vojtíšek trpící cystickou fibrózou absolvoval ozdravný pobyt, malá Adrianka, která žije s kombinovaným postižením, mohla úspěšně rehabilitovat, stejně jako Petruška postižená dětskou mozkovou obrnou,“  doplňuje Křepelková.

Stejně jako do osobních životů nás všech, vstoupil letos i do o.p.s. Život dětem fenomén nemoci covid-19. Organizátoři letošní sbírky Srdce dětem doufají, že i přes nelehkou dobu zůstanou zákazníci společnosti Lidl věrni podpoře vážně nemocných dětí.

„Pevně věříme, že všichni návštěvníci obchodního řetězce Lidl si dobře uvědomují, jak současná doba ovlivnila život všech, tedy i rodin s vážně nemocnými dětmi, které jsou na tom ještě hůř než v minulých letech. Proto opravdu moc prosíme, otevřete svá srdce a pomozte těm, kteří se bez laskavé pomoci nás ostatních neobejdou. Všem dárcům i společnosti Lidl spolu s obětavými zaměstnanci patří velký dík,“ dodává Křepelková.

Do sbírky Srdce dětem se můžete zapojit také online. Stačí otevřít webové stránky www.srdcedetem.cz a charitativní srdíčko zakoupit online. Na webových stránkách se též mohou dárci prostřednictvím připojených osmi video dokumentů seznámit s těžkým životem vážně nemocných dětí, které také čekají na pomoc nás ostatních.

„Dozvíte se, jak těžký život mají nejen ony, ale i jejich rodiče, kteří se o své děti s nesmírnou láskou starají a snaží se, aby prožily, pokud to jenom trochu jde, šťastný život. My ostatní, kteří jsme měli v životě větší štěstí, jim v tom můžeme pomoci,“ děkuje závěrem Maria Křepelková.


Autor: TZ, red

Webinář: Jak ovlivnit svoji spotřebu a ušetřit za teplo z centrálního zdroje

Včera v 07:45

Odpovědi najdete na webináři Pražské teplárenské, který bude zaměřen na dálkové vytápění v Praze. Zjistíte, které z informací o dálkovém vytápění jsou mýtus a které skutečná fakta.

Praha 2 pomáhá prodejcům zrušených vánočních trhů

3. prosince 2021 v 07:08

Trhovci, kteří museli kvůli koronavirovým opatřením odstrojit stánky vánočních trhů na náměstí Míru, našli zastání u městské části Praha 2. Radnice od nich odkoupila téměř 300 balíčků s drobnými dárky, vínem, vánočním cukrovím, sušenkami a rukodělnými...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá s energiemi lidem ve finanční tísni

1. prosince 2021 ve 22:19

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

Začátkem prosince nepoteče voda v těchto městských částech

29. listopadu 2021 v 10:46

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na začátek prosince. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6 na jaře a v létě rozkvete, radnice připravuje nové záhony

28. listopadu 2021 v 09:58

V Praze 6 na jaře rozkvetou nové záhony. Jejich přípravu v listopadu zahájil odbor životního prostředí radnice. Přibudou záhony trvalek, letniček i nové květnaté pásy.

Další články
Nahoru