Dnes Sobota - jasno 1°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Neděle 7. 3. 2021
Svátek má Tomáš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Srdce dětem. Začal desátý ročník sbírky

Od pondělka 2. listopadu do neděle 15. listopadu, celé dva týdny, se koná ve všech prodejnách společnosti Lidl tradiční celorepubliková sbírka Srdce dětem. Je to už 10 let, co se spojil oblíbený obchodní řetězec Lidl s obecně prospěšnou společností Život dětem, aby každoročně v listopadu uspořádali sbírku, která je velkým pomocníkem těm nejpotřebnějším, rodinám, s vážně nemocnými dětmi. 

I letos si mohou zákazníci společnosti Lidl zakoupit u pokladen dobročinnou samolepku za minimální cenu 30 Kč, kterou si buď odnesou domů, nebo ji nalepí na velké srdce ve výloze a tím symbolicky darují své srdce dětem, které trpí vážnými a v mnoha případech i velmi vzácnými chorobami.

logo-zivot-detem-nove „Péče o ně je hodně náročná, a to nejen po psychické, ale i finanční stránce, protože potřebují mnoho různých pomůcek či rehabilitací a ozdravných pobytů, na které rodiny prostě nemají a zdravotní pojišťovny toto vše hradí buď částečně, anebo vůbec,“ říká ředitelka obecně prospěšné organizace Maria Křepelková.

V loňském roce sbírka Srdce dětem vynesla pro nemocné děti 38 miliónů korun. Život dětem za tyto finanční prostředky pomohl více než 1100 rodinám.

„Některé z obdarovaných jsme spolu se zástupkyní společnosti Lidl po roce navštívili, abychom se osobně přesvědčili, jak jim dar ze sbírky Srdce dětem 2019 pomohl. Chlapeček Vojtíšek trpící cystickou fibrózou absolvoval ozdravný pobyt, malá Adrianka, která žije s kombinovaným postižením, mohla úspěšně rehabilitovat, stejně jako Petruška postižená dětskou mozkovou obrnou,“  doplňuje Křepelková.

Stejně jako do osobních životů nás všech, vstoupil letos i do o.p.s. Život dětem fenomén nemoci covid-19. Organizátoři letošní sbírky Srdce dětem doufají, že i přes nelehkou dobu zůstanou zákazníci společnosti Lidl věrni podpoře vážně nemocných dětí.

„Pevně věříme, že všichni návštěvníci obchodního řetězce Lidl si dobře uvědomují, jak současná doba ovlivnila život všech, tedy i rodin s vážně nemocnými dětmi, které jsou na tom ještě hůř než v minulých letech. Proto opravdu moc prosíme, otevřete svá srdce a pomozte těm, kteří se bez laskavé pomoci nás ostatních neobejdou. Všem dárcům i společnosti Lidl spolu s obětavými zaměstnanci patří velký dík,“ dodává Křepelková.

Do sbírky Srdce dětem se můžete zapojit také online. Stačí otevřít webové stránky www.srdcedetem.cz a charitativní srdíčko zakoupit online. Na webových stránkách se též mohou dárci prostřednictvím připojených osmi video dokumentů seznámit s těžkým životem vážně nemocných dětí, které také čekají na pomoc nás ostatních.

„Dozvíte se, jak těžký život mají nejen ony, ale i jejich rodiče, kteří se o své děti s nesmírnou láskou starají a snaží se, aby prožily, pokud to jenom trochu jde, šťastný život. My ostatní, kteří jsme měli v životě větší štěstí, jim v tom můžeme pomoci,“ děkuje závěrem Maria Křepelková.


Ve Vysočanech bude Piskáčkova ulice

Včera v 09:23

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Rada hl. m. Prahy, aby v městské části Praha 9 ve Vysočanech měli svou ulici manželé Jaroslav a Antonie Piskáčkovi, jejich syn Miroslav a Anna Hrušková (matka Antonie Piskáčkové). Coby spolupracovníci výsadku Anthropoid byli zavražděni v roce...

Praha 4: Nezapomeňte zaplatit za psa

Včera v 08:58

Odbor finanční správy radnice čtvrté městské části upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2021. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Praha 2 pomůže nečekaně těhotným ženám

4. března 2021 v 18:10

Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly.   

Praha 6: Psychologická pomoc

3. března 2021 ve 13:00

Radnice Prahy 6 společně s psychology z Břevnova zřídili dvě telefonní linky, na které se mohou obrátit dospělí a děti.

innogy rozšiřuje službu pro neslyšící

3. března 2021 ve 12:47

K výročí Světového dne sluchu představuje innogy se sociálním podnikem Transkript další významnou inovaci v komunikaci osob se sluchovým postižením. Od 3. března 2021 je k dispozici nová funkce umožňující využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou...

Pražští profesionální hasiči provádí vlastní testování

3. března 2021 v 11:04

Od podzimu 2020 provádí hasiči vlastní antigenní testování svých příslušníků a zaměstnanců. Testování probíhá pravidelně buď z preventivních důvodů nebo po vyhodnocení trasování, které děláme při každém kontaktu s pozitivní osobou. Testuje se také po nahlášení příznaků od příslušníka či...

Vrcholí boj o titul Sportovec Prahy 4

2. března 2021 ve 14:10

Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. 

Praha 6: Kde najdete v nejbližších dnech velkoobjemové kontejnery

1. března 2021 ve 12:02

Vkládat do kontejnerů lze nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty.

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

28. února 2021 ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Sběr olejů a tuků v Praze 5

28. února 2021 v 19:31

Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje jejich rozšíření na více míst.

Další články
Nahoru