Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Srdce dětem. Začal desátý ročník sbírky

Od pondělka 2. listopadu do neděle 15. listopadu, celé dva týdny, se koná ve všech prodejnách společnosti Lidl tradiční celorepubliková sbírka Srdce dětem. Je to už 10 let, co se spojil oblíbený obchodní řetězec Lidl s obecně prospěšnou společností Život dětem, aby každoročně v listopadu uspořádali sbírku, která je velkým pomocníkem těm nejpotřebnějším, rodinám, s vážně nemocnými dětmi. 

I letos si mohou zákazníci společnosti Lidl zakoupit u pokladen dobročinnou samolepku za minimální cenu 30 Kč, kterou si buď odnesou domů, nebo ji nalepí na velké srdce ve výloze a tím symbolicky darují své srdce dětem, které trpí vážnými a v mnoha případech i velmi vzácnými chorobami.

logo-zivot-detem-nove „Péče o ně je hodně náročná, a to nejen po psychické, ale i finanční stránce, protože potřebují mnoho různých pomůcek či rehabilitací a ozdravných pobytů, na které rodiny prostě nemají a zdravotní pojišťovny toto vše hradí buď částečně, anebo vůbec,“ říká ředitelka obecně prospěšné organizace Maria Křepelková.

V loňském roce sbírka Srdce dětem vynesla pro nemocné děti 38 miliónů korun. Život dětem za tyto finanční prostředky pomohl více než 1100 rodinám.

„Některé z obdarovaných jsme spolu se zástupkyní společnosti Lidl po roce navštívili, abychom se osobně přesvědčili, jak jim dar ze sbírky Srdce dětem 2019 pomohl. Chlapeček Vojtíšek trpící cystickou fibrózou absolvoval ozdravný pobyt, malá Adrianka, která žije s kombinovaným postižením, mohla úspěšně rehabilitovat, stejně jako Petruška postižená dětskou mozkovou obrnou,“  doplňuje Křepelková.

Stejně jako do osobních životů nás všech, vstoupil letos i do o.p.s. Život dětem fenomén nemoci covid-19. Organizátoři letošní sbírky Srdce dětem doufají, že i přes nelehkou dobu zůstanou zákazníci společnosti Lidl věrni podpoře vážně nemocných dětí.

„Pevně věříme, že všichni návštěvníci obchodního řetězce Lidl si dobře uvědomují, jak současná doba ovlivnila život všech, tedy i rodin s vážně nemocnými dětmi, které jsou na tom ještě hůř než v minulých letech. Proto opravdu moc prosíme, otevřete svá srdce a pomozte těm, kteří se bez laskavé pomoci nás ostatních neobejdou. Všem dárcům i společnosti Lidl spolu s obětavými zaměstnanci patří velký dík,“ dodává Křepelková.

Do sbírky Srdce dětem se můžete zapojit také online. Stačí otevřít webové stránky www.srdcedetem.cz a charitativní srdíčko zakoupit online. Na webových stránkách se též mohou dárci prostřednictvím připojených osmi video dokumentů seznámit s těžkým životem vážně nemocných dětí, které také čekají na pomoc nás ostatních.

„Dozvíte se, jak těžký život mají nejen ony, ale i jejich rodiče, kteří se o své děti s nesmírnou láskou starají a snaží se, aby prožily, pokud to jenom trochu jde, šťastný život. My ostatní, kteří jsme měli v životě větší štěstí, jim v tom můžeme pomoci,“ děkuje závěrem Maria Křepelková.


Ladronka hostí akci Na kole jen s přilbou

Dnes v 09:09

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy ve spolupráci s týmem silniční bezpečnosti pořádá dnes preventivně bezpečnostní akci s názvem „Na kole jen s přilbou“, která se bude konat v parku Ladronka v čase od 13 do 18 hodin. 

Ve dvacátém pátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

18. června 2021 v 17:15

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nový park v Libni

18. června 2021 v 06:53

Kolem dvou slepých ramen Vltavy v Libni vrostl nový park. Nabízí na ploše jednoho hektaru jak odpočinek v zeleni s okrasným jezírkem, mlhovištěm a chytrými lavičkami, tak i možnost sportovního vyžití – přímo v parku je na speciální běžecké tartanové dráze vedoucí okolo celého areálu umístěn měřič...

V Košířích na cibuleckém kopci vzniknou nové třídy pro děti i tělocvična

17. června 2021 ve 20:36

Praha 5 již představila dvě varianty, kde by se ve školním roce 2025/2026 měl otevřít nový školní areál, a to buď v ulici Nepomucká nebo v ulicích V Cibulkách-Na Výši. V době výstavby nové školy kapacitu pro prvňáčky dočasně navýší třídy přímo na cibuleckém kopci v areálu Tellus. Vzniknout by tu...

Praha 2 zve na Karlovo náměstí. Bude se cvičit jóga

16. června 2021 v 09:08

Pondělí 21. června bude Karlovo náměstí od 16:30 hodin patřit józe.Vstup je zdarma.

Praha 6: Nová komunitní zahradu Na Vypichu

16. června 2021 v 08:10

Na Vypichu vedle prodejny Kaufland vyrostla nová komunitní zahrada. Slavnostní otevření se koná dnes v 15 hodin.

Na Petříně se dnes otevírá nové informační centrum pro turisty

15. června 2021 v 09:30

Jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek – Petřínská rozhledna dnes otevírá nové informační centrum. Návštěvníci zde získají všechny potřebné turistické informace nebo se dozví řadu zajímavostí, které s rozhlednou a petřínským vrchem souvisí. 

Další články
Nahoru